Mariliis Pinn • 15. november 2016 kell 13:45

Keemiatööstuse TOP: 49 edukamat Eesti keemiatööstust

Värvitootmises on põhilisteks märksõnadeks keskkonna- ja kasutajasõbralikkus ning maksimaalne ohutus.  Foto: Andras Kralla

Keemiatööstuses ei saa üle ega ümber keskkonna- ja inimsõbralikkusest. Inimesed on n-ö jubeda keemiaga ära hirmutatud ja üha raskem on ökomärgita hakkama saada.

TOPi 10. kohal oleva ASi Chemi-Pharm tegevjuht Kristo Timberg toob välja, et tegelikult on keskkonnasõbralikkus oluline märksõna juba pikka aega, sest ilma läbi ei löö, ja seda eriti Skandinaavias.

“Sõna “keemia” tekitab emotsiooni, et tegemist on mingi ohtliku asjaga. Tegelikult on keemia kõikjal meie ümber. Toote- ja keskkonnaohutuses me kompromisse ei tee, sest toodame tooteid, mis puutuvad kokku inimese nahaga,” selgitab Timberg.

“Värvitootmises on kindlasti põhilisteks märksõnadeks keskkonna- ja kasutajasõbralikkus. Maksimaalne ohutus. Aina enam pööratakse tähelepanu sellele, et kasutatavaid tooteid aktseptiks erinevate riikide allergikute organisatsioonid, kellel on pädevust ja mõju klientide teadlikkusele. Nii sise- kui välisviimistluses võidavad populaarsust veepõhised tooted,” lahkab keemiatööstuse trende Akzo Nobel Baltics ASi juhatuse liige Elena Past.

2016. aasta sügisel ilmuvad Äripäeva TOPid on koostatud 2015. aasta majandusnäitajate põhjal. Koondedetabeli koostamise aluseks on kuus majandusnäitajat: käive 2015, ärikasum 2015, käibe ja kasumi kasv 2015. aastal, rentaablus ning varade tootlikkus.

Hetkel kuum