Liina Laks • 22. veebruar 2017 kell 8:28

Endine Vene fondijuht: rikkaim inimene on Putin

Vladimir Putin läinud aastal traditsioonilisel aastalõpu pressikonverentsil.  Foto: Scanpix/Reuters

Kuigi Bill Gates on ajakirja Forbes rikaste edetabelis jätkuvalt esimene, võib tegelik olukord olla uudisteportaali MarketWatch andmetel teine ning maailma rikkaim inimene on hoopis Venemaa president Vladimir Putin.

Kui International Business Times püüdis Vladimir Putini varadest aimu saada, ütles üks allikas, et Putinil on varasid 70, teine aga, et 40 miljardi dollari väärtuses.

Kuid Bill Browder, endine Venemaa fondijuht, arvab, et Putini varad on oluliselt suuremad. „Usun, et [Putin on väärt] 200 miljardit dollarit,“ ütles ta uudistekanalile CNN. „Pärast 14aastast võimulolekut Venemaal ja arvestades rahasummasid, mida riik sel ajal teenis, ning summasid, mida ei paigutatud teedesse, haiglatesse ja nii edasi, [ma arvan], et kõik see raha on kinnisvaras, pangas, Šveitsi pangakontodel, aktsiates, riskifondides, mida juhivad Putin ja tema käsilased,“ ütles Bill Browder.

Forbesi rikaste edetabeli andmetel on esikohal Bill Gates, kelle varade väärtuseks hinnatakse 86 miljardit dollarit, teisel kohal on Warren Buffett 76 miljardi dollariga, kolmas Jeff Bezos 63 miljardiga, neljas Mark Zuckerberg 50 miljardi dollariga. Ameerika presidendi Donald Trumpi varade väärtuseks hinnatakse aga „kõigest“ 3,7 miljardit dollarit.

Hetkel kuum