7. november 1995 kell 22:00

Arvutiklaviatuuride tootmisele spetsialiseerunud kompanii Key Tronic on pannud oma tuleviku ühele kaardile -- käe- ja randmesõbraliku klaviatuuri tootmisele. Uus klaviatuur on aidanud Key Tronicu välja finantsraskustest, kuhu kompanii sattus 1991. aasta lõpus.

Ebakonventsionaalne klaviatuur jaotab klahvid kahte ossa -- kummagi käe jaoks eraldi, et võimaldada klahvistiku sõrmitsemine võimalikult loomulikus asendis ja vähendada käte ja randmete pinget.

Uus klaviatuur erineb oluliselt harjumuspärasest klahvistikust. Key Tronicu uusim mudel Microsoft Natural, mis toodeti spetsiaalselt Windows 95 jaoks, on varustatud 104 klahviga. Kompanii viitsepresidendi Craig Gatesi hinnangul peaks see tulevikus asendama standardse 101klahvise mudeli.

Kaks Naturali lisaklahvi on mõeldud Windows 95 kasutamise hõlbustamiseks, kolmas klahv on aga reserveeritud mingi spetsiaalse ülesande täitmiseks. Tähestik on paigutatud kahte gruppi ja sellise nurga alla, et käel oleks maksimaalselt mugav. Klaviatuuril on ka randme tugi, kus võib puhkehetkel kätt lõdvestada. AP-BNS

Kanada politsei tegi kahjutuks pommi, mille oli ehitanud üks Kanada teismeline Interneti arvutivõrgust saadud juhiste järgi. 15aastane nooruk valmistas pommi bensiinist ja püssirohust ning kasutas süütenööriks kokkuköidetud tikupäid. Nõu sai ta Interneti kaudu, teatas politsei pressiesindaja. Pommi kahjutukstegemine võttis politsei eriüksusel aega neli tundi.

Interneti kiire ja küllaltki reguleerimata areng on ajanud tõsiselt ärevusse nii politsei kui lapsevanemad. Interneti pooldajad ütlevad, et samasisulist informatsiooni võib leida ka mujalt. Reuter-BNS

Internet World Wide Webi kasvav populaarsus on loonud näiliselt ammendamatu nõudluse inimeste järele, kes suudavad luua ja juhtida kompanii tegevust Webis, kirjutas The New York Times. «Suurfirmade võrgujuhtidel on tavaliselt suur vastutus, mõju ja arvestatav töötasu,» ilmnes väljaande Web Week koostatud uurimusest.

WW küsitles World Wide Webi spetsialiste USA 40 suuremas kompaniis ja tuvastas, et keskmine võrguekspert on mees (87,5%), veidi üle 30 aasta vana (55%), teenib rohkem kui 45 000 dollarit (57,5%) ja sageli üle 65 000 dollari (37,5%) aastas. BNS

Hetkel kuum