7. november 1995 kell 22:00

Klementi kaks ettevõtet liidetakse üheks

ASile Klementi Kaubandus kuulub 80% ASi Klementi aktsiatest, ülejäänud 20% riigile kuuluvad aktsiad läksid müüki avalikul enampakkumisel. Samuti omab Klementi Kaubandus 100% Jõgeva Rõiva, Rapla Rõiva ja Võru Rõiva aktsiatest.

Kamratov märkis, et kahe firma ühinemine peaks lihtsustama firma juhtimist. Tema sõnul kaob Klementi Kaubandus ilmselt ära, alles jääb ainult AS Klementi, kellele tulevad üle eespool nimetatud tütarfirmad.

Klementi Kaubanduse juhatuse liige Tambet Mägi Tallinna Pangast lausus, et Klementi ja Klementi Kaubanduse ASi ühinemine on majandusliku otstarbekuse seisukohast väga vajalik samm, see võimaldaks kokku hoida tulumaksu maksmise osas. Ta märkis, et tänaseks on Klementi Kaubandus sisulise majandustegevuse lõpetanud, edasi tegutseb ta valdusfirmana.

Kamratovi sõnul on Klementi suurim kreeditor Tallinna Pank, tänase seisuga on Klementi Tallinna Pangast krediiti saanud kuus miljonit krooni. Mägi kinnitas, et Tallinna Pank Klementi Kaubanduse aktsiaid ei oma.

Klementi Kaubanduse AS suurendas hiljuti aktsiate märkimise teel oma töötajate ja teiste eraisikute ning firmade poolt firma aktsiakapitali poolelt miljonilt kroonilt 1,5 miljonile kroonile, firma tuumikinvestor on eraisikutest koosnev AS Seimakt.

«Senine aktsiakapital oli aktsionäride arvates madal selleks, et täita erastamiskohustusi ja näha välja soliidse firmana,» lausus Kamratov.

Hetkel kuum