7. november 1995 kell 22:00

Megabaidi hind langeb

Paljudel on veel meeles, kuidas uued kolme ja poole tollised 1,44MB flopikettad vallutasid PC maailmas turu ning asendasid vanamoodsad viie- ja veerandtollised kettaseadmed.

Arvutite võimsus ning nendele esitatavad nõuded on 1,44MB flopiketaste tulekust saadik mitu korda tõusnud, see omakorda on muutnud kolme ja poole tollised flopikettad keskmisele arvutikasutajale ebamugavaks. Firma IOMEGA, kes on tuntuks saanud põhiliselt magnetkassettsalvestite tootjana, pakub käesolevast sügisest 100MB alternatiivi senistele 1,44MB flopiketastele -- ZIP-draivi.

ZIP-draiv on praegu odavaim saadaolev ketasmeedia, mille megabaidi hind on isegi tavalisest flopikettast ligemale kolmandiku madalam. 100MB andmemaht on enamikul juhtudel piisav kommertstarkvara tagavarakoopiate tegemiseks ning kasutajafailide ülekandmiseks.

Võrreldes lindiseadmetega võimaldab kettaseade tunduvalt kiiremat ligipääsu andmetele -- failikaupa pöördumisi ilma aeganõudva kerimisoperatsioonita.

Praegu toodetakse PC-tüüpi arvutitele ZIP-draivi välist paralleelliidesega mudelit ja lähemal ajal on turule oodata SCSI liidesega ZIP-draivi.

Hetkel kuum