• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  Eile oleks Tallinna linnakohtus pidanud toimuma RASi Dvigateli pankrotiasja arutamine, kuid istung lükkus edasi, sest Dvigateli ajutine pankrotihaldur Terje Eipre kogus veel Dvigateli majandusnäitajaid. Dvigateli pankrotiasja arutamine toimub 22. novembril.
  Pankrotihagi Dvigateli vastu algatas ehitusfirma AS Facio, kellele Dvigatel ei maksnud ligi kaks aastat tagasi tehtud ehitustööde eest. Praeguseks on Dvigatel Faciole võla tagasi maksnud, kuid pankrotiasi on veel jõus. Äripäeva andmeil on peale Facio veel firmasid, kes taotlevad Dvigateli pankrotti.
  Kuna Dvigatel on praegu samal ajal ka erastamisnimekirjas, esitas septembris erastamisagentuur Tallinna linnakohtule kirjaliku palve peatada kuuks ajaks pankrotiasja arutamine, võimaldamaks ettevõtte erastamine lõpule viia.
  Praegu, mil Dvigateli erastmise esimene katse luhtus ning ettevõte läheb erastamisele nn erastamisjääkide meetodil, ei saa agentuur pankrotti edasi lükata. ÄP
  Eile Tallinna linnakohtus toimunud pankrotistunud OÜ Safran esimesel ametlikul võlausaldajate koosolekul valisid võlausaldajad Safrani pankrotihaldurit. Lehe ilmumise ajaks ei olnud hääletamise tulemused veel teada.
  Kohtu poolt oli sellele kohale määratud õigusbüroo Selberg-Arm-Kallaste esindajad, kuid rühm Safrani kreeditore soovis pankrotihalduri kohal näha Igor Michlesoni. Koosolekul viibis mitusada inimest.
  Safrani suhtes esitatud nõuete suurus küünib 17 miljoni kroonini. Firma vara bilansiline väärtus ulatub aga erinevate hinnangute järgi 7--9 miljoni kroonini. ÄP
  Eile otsustati valitsuse istungil anda luba riigihankeid koordineeriva ja teostava riigihangete ameti moodustamiseks.
  «Loodan, et riigihangete ameti moodustamisega hoiab valitsus kokku miljoneid kroone,» lausus peaminister Tiit Vähi.
  Tema sõnul on ameti moodustamise vajalikkust toonitanud ka maailmapank, kelle sõnul on tähtis, et amet tegutseks iseseisva organisatsioonina, mitte mõne teise organisatsiooni alluvuses.
  Ekspertide hinnangul kasutatakse Eestis aastas riigihangeteks umbes 2--3 miljardit krooni. ÄP
  Erastamise investeerimisfond Milleenium alustas esmaspäeval teist avalikku aktsiaemissiooni mahuga kaks miljonit krooni. Fondi haldava firma ICI Kapitalijuht väärtpaberimaakler Viktor Trasberg ütles, et fond pani müüki 200 000 aktsiat nominaalväärtusega 10 krooni.
  Aktsiate müügihind on praegu 13 krooni või 85 EVPd. Fondi aktsiate esmaslevitaja on Eesti väärtpaberite keskdepositoorium ja ICI Trust. Emissioon kestab 12. novembrist 12. detsembrini.
  Milleeniumi aktsia puhasväärtus oli möödunud nädala esmaspäeval 13,04 krooni ja fondi puhasväärtus 586 705 krooni. BNS
  Hansapank alustab täna oma peakontori ümberkolimist -- 13korruseline hoone Tallinnas Liivalaia tänaval on valminud. Uues pangahoones, mis on Eesti suurim, on üldpinda 11 000 ruutmeetrit.
  Kolimine võtab aega kaks kuud. Veel enne kolimise lõppu, detsembris, peaks algama töö uue pangamaja pangasaalis. Hansapanga maja peatöövõtja on EKE Merko. Hansapanga hoone ehitamine läks maksma 115 miljonit krooni. ETA
  Pankrotihaldurid müüsid pankrotistunud kütusefirmale LMRA kuulunud Võru naftabaasi ühe miljoni krooni eest Võru linna ja ASi Moodulgrupp ühisfirmale AS Võru Nafta.
  Pankrotihaldur Arno Mägi ütles Eesti Päevalehele, et naftabaasi ostmiseks oli ka suuremaid pakkumusi, kuid usaldusväärsust silmas pidades eelistasid haldurid Võru Naftat, mille 250 aktsiast kuulub 127 Võru linnale ja 123 ASile Moodulgrupp. BNS
  Tallinna Panga rahvusvaheline aktsiapakkumine lõppes täieliku märkimisega, teatas Nomura International, kes juhtis aktsiapakkumise korraldamist.
  Arvestades märkimise lõpphinda 350 krooni aktsia, kaasas Tallinna Pank pakkumise teel 2,7 miljonit USA dollarit ehk 31 miljonit krooni. Raha laekub 27. novembril, märkis Nomura.
  Koos varasema Hollandi arengupanga (FMO) strateegilise investeeringuga kaasas Tallinna Pank sel sügisel viis miljonit dollarit uut kapitali. Tallinna Pank on Eesti suuruselt viies kommertspank, mille bilansimaht jõudis oktoobri lõpus 972,14 miljoni kroonini. BNS
  Täna arutab erastamisagentuuri nõukogu riikliku lennukompanii Estonian Air erastamise tingimusi.
  Estonian Airi peadirektori abi Sven Ratassepa sõnul näeb erastamiskava ette lennukompanii aktsiakapitali laiendamist. Riigi osalus jääb absoluutväärtuses sama suureks, ent pärast erastamist moodustab see 34 protsenti aktsiakapitalist, märkis ta.
  Ratassepp ütles, et pärast erastamist jääb Estoniana Air endiselt rahvuslikuks lennukompaniiks ning firma nimi säilib. BNS
  Eesti lihatootjatel pole seni rangete kvaliteedinõuete tõttu võimalik kasutada Euroopa Liidu (EL) impordikvooti, mis ulatub 1600 tonnini aastas.
  Põllumajandusministeeriumi välissuhete osakonna juhataja Andres Oopkaup ütles, et ükski lihatööstusettevõte pole sertifitseeritud ELi nõuetele vastavaks, Eesti toodete kvaliteet ei vasta tihti samuti nõuetele.
  Eesti laboratooriumidel pole ELi tunnustatud aparatuuri lihatoodete kvaliteedi määramiseks. Seadmete ostmiseks ei ole raha. BNS
  Põhjamaade toetus Balti riikide majandusele suureneb. Põhjamaade ning Läti ja Leedu rahandusminister kirjutasid teisipäeval Kuopios alla kommünikeele Balti riikide investeeringuprogrammi jätkamise ja suurendamise kohta, millega programmi kuuluvate projektide maht kasvab 75 mld ECU (miljardi krooni) võrra -- ligikaudu 2,5 miljardi Eesti kroonini.
  Eesti poolt kirjutas lepingule alla rahandusministeeriumi kantsler Enn Pant. ETA
  16.--18. novembrini toimub Soomes Kouvolas kontaktmess Baltic Contact EXPO, mille korraldab SDM Näitused Eestist. SDM Näituste tegevdirektor Kaljo Kahro ütles, et messi eesmärk on luua kontakte Baltimaade, Soome ja Venemaa ettevõtjate vahel.
  Kahro sõnul esineb messil 40 eksponenti, nendest kaks on Lätist ja kümme Eestist. Eestist osalevad peale ettevõtete ka Kaubaleht ja ekspordinõukogu. Kahro põhjendas Kouvola ja Kagu-Soome valimist messi korraldamise paigaks soodsa asendiga, pidades silmas kaubavahetust Venemaaga. BNS
  Eesti Innovatsioonipanga omakapital ületas esmaspäeval 1. jaanuaril kehtima hakkava 50 miljoni krooni alampiiri.
  Innovatsioonipanga esimene asepresident Harri Faiman ütles, et pank ületas 50 miljoni piiri allutatud kohustuste suurenemise tõttu omakapitalis.
  Omakapital suurenes panga välisosaniku Eastern Credit Ltd Corp ostetud kinnise võlakirjade emissiooni tulemusena.
  Faimani sõnul soovitavad rahvusvahelised normatiivid hoida allutatud kohustuste mahtu omakapitalis kolmandiku piires. BNS
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Indrek Teder: raha räägib. Endiselt
Mõnedes Euroopa riikides on jätkuvalt esiplaanil äri- ja majanduslikud huvid, mitte sõda Ukrainas. Ja seda täiesti avalikult, kirjutab endine õiguskantsler Indrek Teder vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Mõnedes Euroopa riikides on jätkuvalt esiplaanil äri- ja majanduslikud huvid, mitte sõda Ukrainas. Ja seda täiesti avalikult, kirjutab endine õiguskantsler Indrek Teder vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
USA uute kodude müük langes 9 aasta kiireimas tempos Kõrged laenuintressid survestavad nõudlust
USAs langes uute kodude müük aprillis viimase üheksa aasta kiireimas tempos, nõudlust mõjutasid negatiivselt kõrge inflatsioon ning kodulaenu intresside hüppeline tõus, vahendab Bloomberg.
USAs langes uute kodude müük aprillis viimase üheksa aasta kiireimas tempos, nõudlust mõjutasid negatiivselt kõrge inflatsioon ning kodulaenu intresside hüppeline tõus, vahendab Bloomberg.
Pea püsti, see on normaalne kriisiaeg
Kobarkriiside raskuse all optimismi säilitamine on võimalik ja annab tugeva efekti, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Kobarkriiside raskuse all optimismi säilitamine on võimalik ja annab tugeva efekti, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Töötajad peavad mainekaks tööandjaks energiafirmat, tudengid Microsofti
Töötavate inimeste jaoks on kõige atraktiivsemad tööandjad riigi või kohaliku omavalitsuse infrastruktuuriettevõtted, tudengid hindavad Microsofti Eesti arenduskeskust, LHVd ja Pipedrive’i, näitab Kantar Emori tööandjate maine pingerida.
Töötavate inimeste jaoks on kõige atraktiivsemad tööandjad riigi või kohaliku omavalitsuse infrastruktuuriettevõtted, tudengid hindavad Microsofti Eesti arenduskeskust, LHVd ja Pipedrive’i, näitab Kantar Emori tööandjate maine pingerida.
Parim juht Madis Toomsalu: Eesti parim juht on hoopis mu ema
Konkursi parim juht 2022 ja LHV Grupi juht Madis Toomsalu rääkis tunnustuse teada saamise järel, et peab Eesti parimaks juhiks hoopis oma ema.
Konkursi parim juht 2022 ja LHV Grupi juht Madis Toomsalu rääkis tunnustuse teada saamise järel, et peab Eesti parimaks juhiks hoopis oma ema.

Küpsised

Äripäev kasutab küpsiseid parima ajakirjandusliku teenuse, huvipakkuvama sisu ja hea kasutajakogemuse võimaldamiseks. Meie veebilehel on järgmist liiki küpsised: vajalikud-, statistika-, eelistuste- ja turunduse küpsiseid. Küpsiste kasutamise eesmärkide ja töötlemise aluse osas saad rohkem infot Meie Küpsiste Poliitikast. Vajutades „Luban kõik“ nõustud Küpsiste kasutamisega meie ja kolmandate osapoolte poolt Meie Küpsiste poliitikas ja käesolevas Küpsiste lahenduses toodud tingimustel. Vajutades „Muudan eelistusi“ saad oma eelistusi alati muuta ja täiendavalt infot erinevate Küpsiste kohta.

Loe lähemalt meie Privaatsus - ja Küpsisepoliitikast.