21. november 1995 kell 22:00

Hansapanga aktsial Soomes keskmine käive

Esmaspäeval tehti Hansapanga aktsiatega üks tehing, kus omanikku vahetas 20 000 aktsiat hinnaga 15 Soome marka aktsia.

Eile sooritati Hansapanga aktsiatega kaks tehingut. Esimeses osteti 24 000 aktsiat hinnaga 15,1 marka aktsia ning teises 200 aktsiat hinnaga 15,2 marka aktsia (eilne Eesti Panga kurss 1 FIM =2,672 EEK).

Hansapanga aktsiaid noteeriva Merita Pankiiriliikke maakler Henri Malvet ütles, et panga aktsiate päevakäibed olid võrreldes teiste samas nimekirjas olevate väärtpaberitega umbes keskmise suurusega. Ta lisas, et tehingutes on osalenud ka välisinvestorid.

Praegu on Helsingi börsi maaklerinimekirjas üleval ostusoov tuhande Hansapanga aktsia kohta ostuhinnaga 15,1 marka aktsia eest.

Malvet lausus, et aktsia algne noteering 15 marka määrati koostöös Hansapanga rahaturgude osakonnaga, noteering hakkab liikuma vastavalt aktsiate nõudlusele.

«Aktsiate edasist käivet on senise kahe päeva tulemuste põhjal raske prognoosida,» märkis ta. Seni on tehingutes osalenud suhteliselt suured investorid.

Malvet märkis, et tulevikus on kavas Hansapanga aktsiatehinguid suunata eraisikutele. Hetkel koostatakse tema sõnul Hansapanga ingliskeelset informatsioonibukletti.

Eesti väärtpaberite keskdepositooriumis oli eile Hansapanga aktsiatega kauplemise keskmine hind ühe aktsia kohta 39,99 krooni (kõrgeim kauplemishind 40,3, madalaim 39,25 krooni), tehingute maht oli kokku 1,22 miljonit krooni.

Hetkel kuum