23. november 1995 kell 22:00

Dvigateli pankrotiasi lõpeb, tulekul uus menetlus

RASi Dvigatel ajutine pankrotihaldur Terje Eipre ütles, et tema uurimuse põhjal on Dvigatelile esitatud võlanõuete ja Dvigateli vara saldo 20 miljoni krooniga plussis ja võlg hagejale tasutud. Ilmselt otsustatakse 2. detsembril toimuval Dvigateli kohtuasja arutamisel pankrotimenetlus lõpetada. «90% tõenäosusega otsustab kohus pankroti lõpetada,» ütles Eipre.

Samas ta märkis, et pankrotimenetluse lõpetamisele aitas kaasa ka asjaolu, et Dvigatelile pankrotihoiatuse esitanud AS N-Terminaal sai kohtumenetluse ajal tagasi umbes miljoni krooni suuruse võla.

RASi Dvigatel peadirektor Vladimir Galkin ütles, et hiljuti tasus ettevõte tõesti N-Terminaalile umbes miljoni krooni suuruse võla, kuid maksja oli üks firma, kes on võlgu Dvigatelile. Dvigatelile võlgnetakse tema sõnul ligi 12 miljonit krooni. Galkin teatas, et lähipäevil kirjutatakse Dvigateli erastamiseks alla uuele konsortsiumilepingule ning ta lootis, et veel sellel aastal Dvigatel erastatakse.

Terje Eipre märkis siiski, et selle pankrotimenetluse lõpetamise järel võivad Dvigateli vastu uue menetluse alustada mõned teised võlausaldajad.

«Näiteks kolmapäeval pärast kohtuistungit helistas mulle ühe Soome firma esindaja, kes väitis, et Dvigatel on neile 16 miljonit krooni võlgu,» teatas Eipre. Ta väitis, et on öelnud erastamisagentuuris otse välja, et esitavad pankrotihagi pärast Dvigateli erastamist selle uuele omanikule. Erastamisagentuurile pole veel sellist hoiatust tehtud.

Ka võlgade sissenõudmisega tegeleva firma Julianuse Inkasso tegevdirektor Aarne Liim ütles, et nende käest on läbi käinud 6--7 miljoni krooni eest võlanõudeid Dvigateli vastu.

Hetkel kuum