26. november 1995 kell 22:00

Kinnevik loob RTV osanikega uue kanali

EVTV juhatuse esimees Viktor Siilats ütles, et ühinejad ei ole mitte EVTV ega Reklaamitelevisioon (RTV). «Ühineb osa kummagi ettevõtte aktsionäridest,» selgitas ta. «EVTV poolelt on ühineja ainult Kinnevik.»

Siilatsi andmetel osalevad RTV aktsionäridest uues telekanali projektis Telemedia, AS Krenno, mida juhib Rein Kaarepere, jt. Ühtegi RTV aktsionäri eile õhtul kätte saada ei õnnestunud.

Viktor Siilats märkis, et tema ja Andres Küngi firma Eesti Video projektis ei osale. «See otsus sündis küllalt hiljaaegu ja põhiliselt seetõttu, et meid ei rahulda nn ühinemistingimused,» rääkis Siilats. «Kahtlemata jääb televisioonihuvi Eesti Videole alles ja mingil moel me seda ka teostame.»

Uues telekanalis saab Kinnevik pool aktsiapakist ja juhatuse esimehe koha.

Kuigi Eesti Televisioon (ETV) on üks RTV aktsionäre, kinnitas riigitelevisiooni ärijuht Rait Killandi, et ETV uue telekanali loomise üle peetud läbirääkimistes ei osalenud.

«See on küll midagi väga uut, et Siilats paneb oma poe kinni,» lausus Killandi. «Kui nad mingisuguse tulemuse saavutavad, siis hakkab elu huvitavamaks minema. ETV minekust uude telekanalisse ei tea ma midagi.»

Killandi sõnade kohaselt võib uuel ühinenud telekanalil tekkida probleeme litsentsi saamisega. «Juriidilised isikud RTV ja EVTV on endiselt litsentsi omanikud,» lausus ta. «Kas nad siis üritavad seda litsentsi sokutada automaatselt uuele firmale, ja kui ei sokuta, kas siis tuleb avalik konkurss, ja kui tuleb avalik konkurss, kas siis võib ka ETV endale teist kanalit taotleda?»

Kultuuri- ja haridusministeeriumi raadio- ja televisiooniekspert Marju Laur kinnitas, et kui tekib uus juriidiline isik, peab ta taotlema uue ringhäälinguloa.

«Siis peab kultuuriministeerium vähemalt ühes üleriigilises ajalehes välja kuulutama konkursi uue ringhäälinguloa väljastamiseks,» ütles Laur.

Kanal 2 juhatuse esimees Ilmar Taska ütles, et Eesti seaduste kohaselt peab telekanali hääleõiguslikust aktsiakapitalist pool pluss veel üks hääl kuuluma kohalikule kapitalile.

Seetõttu võib uuel kanalil tekkida tema sõnade kohaselt probleeme litsentsi saamisega. «Huvitav, kuidas hakkavad need protsendid jaotuma. Ju nad siis oskavad seda korraldada,» kommenteeris Taska.

Hetkel kuum