4. jaanuar 1996 kell 22:00

RETis valmivad hooned

Selle kuu keskel avatakse RETs Ahtri tänavale avaneva peauksega seitsmekorruseline büroohoone. Jõe 5 asuvas kvartali suurimas büroohoones on kõik ruumid remonditud, lõpetamata on veel koridoride remont.

Ahtri 10a neljakorruselises 1200ruutmeetrise büroopinnaga hoones käib praegu rekonstrueerimine. Maja peaks valmima mais, enamikule pinnast on sooviavaldused olemas. RET Arengugrupi AS on ehituseks võtnud viis miljonit krooni pangalaenu. Hoone esimesel korrusel asuv ?oti pubi peaks valmima jaanuari jooksul, prognoosis Rauam, kes on eraisikuna üks pubi osanikke. Kogu 400ruutmeetrine pubi on eraisikute omanduses. Pubi ehitusmaksumus on kaks miljonit krooni.

Rauami sõnul on täiesti rekonstrueerimata neli suuremat hoonet, ühes neist asub vaid raadio B3 stuudio, mis kuulub firmale IS Music Studios. Klubis Dekoltee oli aastavahetusel prooviõhtu, kuid külalistele avatakse klubi alles jaanuari keskel. Kuu lõpus loodetakse avada ka klubihoone peale ehitatav autoparkla.

Aasta alguses hakatakse kavandama kahe suurema hoone kasutamise ideid. Kui hoonetesse leitakse piisavalt rentnikke ja investoreid, võib seal alata ehitus juba suvel, ütles Rauam. Nende kahe objekti ehituseks kulub üle 50 miljoni krooni.

«Nagu selgus, on hoonete ehitamine vaid kolmandik kogu tööst, mis kaasneb hoone käikulaskmisega. Ülejäänud osa moodustab bürokraatia, mille tõttu hoonete valmimine on veninud,» rääkis Rauam. Esialgsete kavade kohaselt plaaniti viis hoonet kasutusele võtta juba jõuludeks.

Esimesena müüdi RETi kvartalis hoone aadressiga Narva mnt 11d Nowe pangale 1994. aastal. Hoone on praeguseks edasi müüdud. Tänaseks on kvartali 13 hoonest müüdud veel kaks neljakorruselist ehitust Eesti Ekspressile, Hüvitusfondile ja Virumaa Kommertspangale. Ülejäänud kümme hoonet on kõik RET Arengugrupi ASi omad.

RET Arengugrupi AS on saanud omavahendeid reinvesteerimiseks hoonete müügist ja büroopindade rendist. 12 miljonit krooni on saadud laenukapitalina ja 37 miljonit on investeerinud firmad, kes on RETi kvartali hoonete rentnikud.

RET Arengugrupi ASi eelmise aasta realisatsioonikäive oli 23 miljonit krooni.

Poolteise aasta eest 40 miljoni eest ostetud hoonetes on rekonstrueeritud pinda rohkem kui ostmise hetkel.

Hetkel kuum