11. jaanuar 1996 kell 22:00

Purjuspäi auto juhtimine hakkab maksma 4500 krooni

Sama suur rahatrahv ootab ka neid, kes hoiavad kõrvale joobeseisundi tuvastamisest ning eiravad mootorsõiduki peatamise märguannet.

Joobeseisundis autojuhtimise eest karmistub trahv haldusõiguse rikkumiste seadustiku ja kriminaalkoodeksi muutmise seaduse vastuvõtmisel. Riigikogus läbis see eelnõu kolmapäeval esimese lugemise.

Haldusõiguse rikkumiste seadustiku ja kriminaalkoodeksi muutmise seaduse muutmisel keelatakse ka sõiduki juhtimine, kui sõidukile on paigaldatud kiirusmõõteseadet avastav või selle tööd häiriv seade.

Sel puhul määratakse rahatrahv kuni 200 päevapalga (kuni valitsuse vastava määruse vastuvõtmiseni on päevapalga suuruseks 15 krooni) ulatuses või haldusarest kuni 30 päevaks.

Lubatud sõidukiiruse ületamise eest kuni 20 kilomeetrit tunnis määratav rahatrahv on eelnõukohaselt kuni kümne päevapalga suurune.

Kui kiirust ületatakse 20--40 km/h, siis võib karistada 10--60 päevapalga suuruse rahatrahvi või mootorsõiduki juhtimisõiguse äravõtmisega kuni kolmeks kuuks.

Lubatud sõidukiiruse ületamisel üle 40 km/h ootab seaduserikkujat eelnõu järgi ees 60--150 päevapalga suurune rahatrahv või lubade äravõtmine kuni kuueks kuuks või 30--60 päevapalga suurune rahatrahv ja juhilubade äravõtmine kuni kolmeks kuuks.

Politsei vormiriietuse või ametitunnistuse kaasaskandmise eest nähakse eelnõus ette vabadusekaotust kuni ühe aastani. Politseivormi või ametitunnistuse kasutamisel ähvardab seaduserikkujat kuni kaheaastane vabadusekaotus. BNS

Hetkel kuum