16. jaanuar 1996 kell 22:00

Silikaat investeerib tootmisse sadakond miljonit krooni

ASi Silikaat peadirektor Raivo Vihvelin möönis eelmisel nädalal kinnitatud saneerimiskava kommenteerides, et olulist ehitusmaterjalide tootmismahu kasvu Silikaat ei planeeri, küll aga kavatsetakse laiendada toodangu sortimenti ning kvaliteeti. Lisaks senise tootmise säilitamisele mõeldud 6--7 miljoni kroonisele investeeringule, peavad ettevõtte juhid oluliseks Männiku ja Järve katlamajade renoveerimist või hoopis uute ehitamist vähemalt 18 miljoni krooni eest. Vihvelini sõnutsi peaksid uued, kokku 18MW katlamajad, valmima juba sel sügisel.

«Meie ülesanne on väärtustada kõik tootmishooned ning kasutada maksimaalselt ära iga ruutmeeter,» rääkis Vihvelin. Tema ütlust mööda tähendab see ebarentaabli tootmise lõpetamist nii reliinitsehhis, hüdroisolatsioonimaterjali armahüdrobutüüli tootmise peatamist kui ka võimalike teiste tootmisüksuste seiskamist.

«Praegu käivad meil mitmed läbirääkimised kuivsegude tehase rajamise üle Männikul,» lausus Vihvelin. Ühe võimaliku koostööpartnerina selles valdkonnas nimetas ta Euroci kontserni tütarfirmat Optiroc. «Kuivsegud koosnevad 85--90% ulatuses liivast,» lausus Vihvelin, «Eestis jätkub liiva küllaga, seni ostame me teda aga läänest kulla hinnaga.»

Optiroc Eesti ASi asedirektor Viktor Valkiainen kinnitas, et Optiroc alustab kuivsegude tehase ehitamist veel tänavu kevad-suvel, konkreetse asukoha ja partneri leidmiseks on pooleli mitmed läbirääkimised. «Silikaadiga olid meil läbirääkimised viimati kuivsegude tehase rajamise osas enne erastamist,» ütles ta.

Vihvelin märkis, et Silikaat hakkab tulevikus ehitusmaterjalide tootmisega tegelema vaid Männikul. Tema sõnul on ettevõte oma söödis seisvaid tootmispindu välja rentinud hulgi- ja jaemüügifirmadele ning kavatseb ka tulevikus uute äriideede teostamiseks luua tütarettevõtteid.

Vihvelin lausus, et veel sel aastal investeerib Silikaat ligi 12--13 miljonit krooni Järve kaubamaja ja Silikaadi sauna vahele, ligi 20--30hektarisele maa-alale jäävate tootmispindade renoveerimisse kaubandus-teeninduskeskuse rajamisel.

«See peaks olema keskus, kuhu inimene tuleb kogu perega terveks päevaks ning saab seal kõik vajadused rahuldatud,» selgitas ta. «Seal saaks autokumme vahetada, süüa, tööriistu või pliiatseid osta.»

Järgnevateks aastateks prognoosis Vihvelin ASile Silikaat kui ehitusmaterjalide tootjale sajamiljonilist aastakäivet, nõustudes samas väitega, et Silikaadi kogu struktuurikäive võib juba lähiaastatel ehitusmaterjalide realiseeringu mitmekordselt ületada.

Hetkel kuum