13. veebruar 1996 kell 22:00

Veepuhastusfilter kloorimaitse vastu

Atlas Filtri veepuhastusfiltrite uudne lahendus on padrunfilter. Padrun-tüüpi filter meenutab oma olemuselt sõiduauto õlifiltrit. Filter koosneb torude ühendamiseks mõeldud keermestatud avadega põhimikust ja filtreerivat elementi sisaldavast padrunist. Vedelik läbib filtreeriva elemendi survestatult (optimaalne 2 baari ehk 200 kPa). Padruni vahetamine on sama lihtne kui sõiduautolgi. Ka filtri paigaldamine on lihtne nii kodus kui tootmishoones. Lai mudelivalik lubab leida sobiva variandi ka juhtudel, kus paigaldusruumi napib.

Peale vee mehaanilise puhastuse on võimalik lahti saada ka bakteritest, kloorist, lõhnadest jne. Atlas Filtri poolt patenteeritud kaheosalised nn Duplex-filtrid võimaldavad kasutada korraga kahte erineva toimega filtrielementi. Sõltuvalt vajadusest võivad need siis olla kas mehaaniline ja keemiline või vee kareduse vastane fosfateerimine. Atlas Filtri polüfosfaadi doseerimissüsteem Dosal võimaldab neutraliseerida vee karedust ja sellega pikendada küttesüsteemide, boilerite, pesumasinate jne tööiga. Filtri õige valik aitab säästa nii inimeste tervist kui ka kodumasinaid, sanitaartehnikat ja muud veega kokkupuutuvat.

Kui Tallinna veepuhastusjaamas alustatakse vee osoneerimist, siis torustikke läbides reageerib osoon rauaga ja lõpptarbijani jõudes on vesi rauarikas. Sellest aitab välja filtreerimine.

Hetkel kuum