22. veebruar 1996 kell 22:00

Kui palju võiks kulutada meelelahutusele?

Kui vaba aja veetmisele kulutatakse kuu sissetulekust 10%, polegi seda palju. Minul kulub umbes 10--15%. Pean seda normaalseks.

Näiteks sport on suhteliselt kallis lõbu, tuleb maksta saali ja varustuse üüri, mis võib olenevalt spordialast vägagi suureks summaks paisuda.

Reisimise puhul kulub muidugi palju rohkem kui 10%, kuid sellised väljaminekud tehakse vast mõni üksik kord aastas.

Jagan vaba aega mitme traditsiooni vahel. Vähese vaba aja puhul on juhuslikkust minimaalselt.

Minu spordiharrastusteks on rahulikud alad. Kolm kuni neli korda nädalas käin Pirital ujumas. Eelistan seda teistele ujulatele puhtuse ja mugavuse pärast. Ma ei lähe kunagi ujuma mõttega, et täna pean ujuma täpselt kilomeetri vmt. Tavaliselt sean endale sportliku eesmärgi aastaks, näiteks ujudes läbida 100 km. Armastan ka suusatada, nii murdmaad kui slaalomit. Olen osalenud Tartu maratonil, kuid seda mitu aastat tagasi. Suvel käin rattaga sõitmas, koeraga jooksmas. Kultuuri poolelt käin vahel teatris, kaks kuni neli korda aastas reisin. Seda nii töö pärast kui eraviisiliselt.

Olen suur saunaskäija. Teen seda vähe-malt neli kuni viis korda nädalas. Kui mõni läheb sauna selleks, et seal vabamas õhkkonnas tööpartneritega kokkuleppele jõuda, siis mina ei aruta saunas kunagi töö asju. Ka reisides püüan erinevate maade saunades käia, nii et mul on saunakogemus Mehhikost Aasia riikideni.

Minul kulub meelelahutusele vähemalt 15--20% kuu sissetulekust, see on mõeldud just tavalisele nädalalõpu väljaskäimisele. Näiteks läheme laupäeval-pühapäeval perega sööma või mõnele üritusele.

Sportlike hobide puhul tulevad mängu hoopis teised summad, mida ei saa arvestada igakuise meelelahutuse alla.

Oma teadliku elu olen olnud motosportlane. Praeguseks on aga mootorrattasõit end minu jaoks ammendanud. Möödunud suvel avastasin hoopis kardisõidu, seda ka võib-olla tänu 12aastase poja entusiasmile. Elasime nädalalõppudel kogu perega kardimaailmas. Käisime pojale nii abikaasa kui väikese tütrega raja ääres kaasa elamas.

Mul on hea meel, et Viimsi lähedal avati kardi siserada, mis on nii harjutamiseks kui kardisõiduga tutvumiseks suurepärane koht. Nii ongi traditsiooniks kujunenud igal pühapäeval Leppneemes HobbyKartingu rajal sõitmas käia. Ei maksa arvata, et kümneminutine sõiduaeg on lapsemäng. Kümme minutit rajal on suur füüsiline koormus isegi neile, kes on hästi treenitud ja iga päev spordiga tegelevad. Samuti on see piisav aeg emotsioonide ja pingete väljaelamiseks. Tõsi, õiget maiku tunneb alles mitme sõiduga. Iga kord üllatun, mille kõigega on võimalik toime tulla.

Suvel käime palju vabaõhuüritustel, eriti Tallinnast väljas. Tore on sõita näiteks Haapsallu, kuulata kontserti ja vaadata linnas ringi, kas midagi on muutunud. Paari kuu tagant käime ehk korra ka teatris.

Hetkel kuum