27. veebruar 1996 kell 22:00

Norma kavatseb ehitada büroohoone

Käo sõnul käivad praegu läbirääkimised investoritega, kaasamaks neid ehitust finantseerima. Hoone ehitamiseks on kavas asutada uus firma, kus AS Norma esialgse kava järgi kavatseb osaleda kümne miljoni krooniga, märkis Käo. Ehitustööde algusaeg ei ole veel selgunud, lisas ta.

Kuuekorruseline 6850m² hoone kerkib ASile Norma kuuluval krundil endise mänguasjade tootmise tsehhi asemele. Kesklinnaosa detailplaneeringu järgi ei ole tootmistegevust sel alal ette nähtud. Endine tootmistsehh viidi üle Laki tänavale, krundil olevad amortiseerunud tootmishooned lähevad aga Käo sõnul lammutamisele.

Käo ütluse kohaselt jäävad ASi Norma tööruumid endiselt Laki tänavale ning valmiva hoone büroo- ja äripinnad on kavas välja rentida. Hoone kahel esimesel korrusel hakkavad paiknema äripinnad, kuuendale korrusele on kavandatud restoran ja seminarisaal, lisas Käo.

Hoone arhitektuuriline lahendus valmis arhitektuuribüroos R-Konsult.

Loodava Norma peakontori peaarhitekti Irina Raua sõnul on Tallinna linnal plaanis piki Hobujaama tänavat välja ehitada pääs Mere puiesteelt reisisadamasse.

Hetkel kuum