5. märts 1996 kell 22:00

Makarovi firma müüb maha osaluse meedias

Tema sõnul kuulub MMMile praegu 50 protsenti Tipp TV aktsiatest ja kõik TOP-raadio aktsiad.

Põldma ütles, et MMM eelistab näha aktsiate ostjana Eesti investorit. Tipp TV puhul tuleb tegevdirektori ütlusel kõne alla aktsiate müümine ka kahele potentsiaalsele välisinvestorile.

Põldma kinnitas, et TOP-raadio puhul pole konkreetset aktsiate ostupakkumist tehtud veel ühelegi investorile. «Aktsiaseltsiga Trio on olnud küll mõnevõrra juttu võimalusest vahetada firmade aktsiaid, kuid see pole tänaseni tulemust toonud,» märkis ta.

Kogu TOP-raadio aktsiapakk loodetakse MMMi tegevdirektori sõnutsi müüa umbes kolme miljoni krooni eest.

Tipp TV müüki minevate aktsiate hinda Põldma ei täpsustanud. Ta sõnas aga, et MMM soovib saada aktsiate eest umbes sama hinna nagu ülejäänud poole aktsiapaki eest eelmise aasta lõpus. Tookord said Rahajuhtimise AS, AS Carina ja AS Krooninvest 50 protsendi Tipp TV aktsiate omanikuks 12 miljoni krooni suuruse võlanõude eest MMMi vastu.

Ühe suurema Tipp TV aktsionäri, Rahajuhtimise ASi juhatuse esimees Vello Väinsalu ütles, et ta on kuulnud mõnest potentsiaalsetest investorist, kes on huvitatud Tipp TV aktsiatest. Konkreetset ostjat ta enda ütlusel ei tea.

«MMMi osaluse müümine Tipp TVs on rohkem nende enda asi,» ütles Väinsalu.

Üleriigilise EVTV ja RTV telekanali rendikonkursi ajal sõlmisid Tipp TV aktsionärid koostöölepingu ASiga Trio.

Väinsalu ütles, et Tipp TV aktsiate müümisest Triole juttu pole olnud. «Me muidugi ei ütleks neile ära, kui nad avaldavad soovi aktsiaid osta,» lisas ta.

Rahajuhtimise ASi juhatuse esimees märkis, et ka ülejäänud aktsionärid oleksid meelsasti nõus oma osaluse Tipp TVs ära müüma juhul, kui leiduks huvitatud ostja. «Mina ei tahaks küll eriti rohkem sellesse projekti raha paigutada,» sõnas ta.

Väinsalu lisas, et tõenäoliselt jääb Tipp TV lokaalse tähtsusega telejaamaks. Tema kinnitusel ei ole omanikel esilagu huvi hakata ise üles ehitama kogu Eestit katvat saatjavõrku.

MMMi tegevusvaldkonnaks jääb Põldma sõnul kontsertide korraldamine, kaubandus ja diskoklubi Piraat ülalpidamine.

Hetkel kuum