11. märts 1996 kell 22:00

Electrolux ostab külmutusseadmed

Rootsi firma Electrolux Eesti tütarfirma ostab lähiajal ASi Terg A&K põhivahendid ja materjalid, mida hakkab kasutama külmaseadmete ehitamiseks ja paigaldamiseks. Ostutehing annab tööd kaheksale Terg A&K spetsialistile.

ASi Terg A&K tegevdirektor Viljo Kaul ütles, et Electrolux on seni tootnud vaid kodukülmutusseadmeid, kuid nüüd on firma ostnud mitmeid nn profikülmutusseadmeid tootvaid tehaseid.

«Electrolux hakkab profikülmutusseadmetest tootma just kaubanduslikke seadmeid, nt külmletid, vitriinid, külmkapid,» märkis Kaul. Ta lisas, et tööstuses vajatavad külmutusseadmed jäävad nende tegevusalast esialgu välja.

Kaul rääkis, et kuna profikülmutusseadmete müük, paigaldamine ja hooldus vajab, erinevalt kodukülmikute müügist, siiski eriväljaõppega spetsialiste, mistõttu võtab Electrolux Terg A&K seadmete ostmisel tööle ka kaheksa töötajat. Electrolux on varem asutanud külmutusseadmete müügi ja hoolduse esinduse ka Lätis ja Leedus, aga need ei ole seal korralikult tööle läinud.

AS Terg A&K on külmutusseadmete ja automaatika seadmeid tootev firma, kus töötas seni 13 inimest. Ettevõtte möödunud aasta käive oli 4,5 miljonit krooni.

Terg A&K loodi 1993. aastal, kui riigiasutusest Aianduse KTB sai erafirma Terg. Terg A&K on moodustud ASi Terg ühe osakonna baasil. ÄP

Hetkel kuum