25. märts 1996 kell 22:00

Talvehooaeg mäel lõppes

Otepääst paarikümne kilomeetri kaugusel asuv Kuutsemägi on kuue mäenõlvaga Eestis konkurentsitult soosituim talispordikoht. Ülejäänud, Tehvandi ja Väike Munamägi, suudavad vastu panna vaid ühe suusatamiseks kõlbuliku nõlva.

Lastega puhkama sõitnud turvafirma ESS omaniku, Urmas Sõõrumaa hinnangul on Kuutsemäe sobiv nädalalõpul lõõgastumiseks. Tõsisemaks mäesuusatamiseks eelistab ta Euroopa tuntud suusamekasid, kus on nõlvad pikemad kui Kuutsemäe 476meetrine Lilleoru nõlv.

Kuutsemäel käis keskuse töötajate hinnangul eelmise aasta lõpu ja selle aasta esimese kolme kuu nädalavahetustel 700--800 inimest päevas. ASi Kuutsemäe asedirektor, endine Värska söökla juhataja Anni Soomets, ütleb, et iga suusataja jättis keskusesse keskmiselt kuni viissada krooni päevas.

Uue mäesuusavarustuse soetamine maksab koos kombinesooni, kinnaste ja suusamütsiga kokku 8000 krooni ringis. Juhul, kui suusatada soovijal ei ole endal varustust kaasas, võib ta selle mäe alt laenutada hinnaga viiskümmend krooni tund või kakssada krooni päev. Suusalaenutuses töötavate Aivar Suuni ja Neeme Suursoo sõnul peab neil varustus tavaliselt üle ühe talve vastu.

ASi Kuutsemäe omanikest rääkides ütleb Heiti Hääl, et kaks kolmandikku aktsiatest kuulub tema endaga seotud firmadele.

Hetkel kuum