2. aprill 1996 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Maailma rikkaimate riikide ühenduse G-7 Lille'i kohtumise lõppresolutsioonis nähakse ette reforme ning kokkuhoiupoliitikat tööpuuduse vähendamiseks.

Kohtumise eesmärk oli võidelda tööpuudusega olukorras, kus tehnoloogia areneb väga kiiresti ja ülemaailmne turg liberaliseerub.

G-7 majandus- ja tööministrid on veendunud, et imeravi tööpuuduse kaotamiseks paraku ei ole. REUTER-BNS

2. aprillist saavad Moskvasse ja Moskva oblastisse sõitvad ja TIR-karneti raamatuid omavad Läti veokid läbida tollikontrolli vaid ühes kolmest Zelenogradi tolliterminaalist.

Läti teedeministeeriumi pressitalituse teatel on selline kord ette nähtud Vene tollikomitee korraldusega, mis kehtestab erireeglid Läti, Türgi ja Iraani veokitele.

Vene tolliametnikud põhjendavad otsust asjaoluga, et 1600 veoste üleveol sooritatud kuriteost panid 750 toime lätlased. Vene tolli pretensioonid Läti veofirmadele on 45 miljonit dollarit.

Kui Läti firmad ei esita kolme kuu jooksul enese õigustuseks mingeid dokumente, ähvardab Vene toll selle summa sisse nõuda.

Läti näeb arusaamatuse põhjusena puudulikku informatsiooni Vene tollipunktides. BNS

Läti Pank peatas esmaspäeval viie kommertspanga tegevuse, mis ei suutnud 1. aprilliks täita ühe miljoni lati (21,6 mln krooni) suurust omakapitalinõuet.

Diena andmeil tabas selline saatus Tukumsi panka, panku Daugava ja Dinastija ning Ako-panka ja Doma-panka.

Suurima omakapitaliga pangad Lätis olid 1995. aasta 31. detsembri seisuga Parex 317 miljoni krooni, Läti Universaalpank 307 miljoni krooni ning Riia Kommertspank 207 miljoni krooniga. LETA-ETA

Leedu Hoiupanga kahjum küündis läinud aastal 44,16 miljoni litini, mis võrreldes teiste Leedu pankadega oli kõige halvem tulemus.

Panga juhatuse aseesimehe Gediminas Valanciuse sõnul põhjustas kahjumi panga tegevuse piiramine mullu augustis ja Leedu panganduse üldkriis.

Teiste Leedu pankade seas oli Hoiupanga kahjum kõige suurem. Mõnevõrra väiksem (21,4 miljonit litti) oli möödunud aastal Riikliku Kommertspanga kahjum. Kolmas riiklik pank -- Põllumajanduspank teenis 1995. aastal 4,6 miljonit litti kasumit. BNS

Hetkel kuum