2. aprill 1996 kell 22:00

Toomas Kitsing nimetati kaitseministeeriumi kantsleriks

Kitsingu sõnul jäi töö jätkamine Tallinna Sadamas kaitseministeeriumi tehtud pakkumusele alla. «See on minu isiklik otsus,» kommenteeris ta kantsleri ametikohale asumist.

Kaitseminister Andrus Ööveli sõnul muutub uue kantsleri funktsioon ministeeriumis klassikaliseks, st ta hakkab tegelema kõikide ministeeriumi asjadega.

Robert Lepiksoni kohustused ministeeriumis piirdusid vaid Nõukogude armee poolt üle antud ja maha jäetud vara osas süsteemi loomist.

Andrus Ööveli sõnul jätkab Toomas Kitsing tööd ka ministeeriumi varadega seonduva osas.

Robert Lepikson ütles, et ta annab Kitsingule oma tööjärje lihtsalt üle. Praeguse ühe asekantsleri asemel võetakse kaitseministeeriumis tööle kaks asekantslerit.

Kaitseväelise poolega hakkab ministeeriumis tegelema Margus Kolga ja materiaalse poolega Jüri Valge, rääkis Lepikson.

Tallinna Sadama peadirektori Enn Sarapi sõnul sai tema teada Toomas Kitsingu lahkumise soovist esmaspäeval. Ta lisas, et rahuldas lahkumispalve veel samal päeval.

Lahkumisavalduse nii kiire rahuldamise põhjus oli veenvalt argumenteeritud lahkumise põhjendus, ütles Sarap.

Tallinna Sadama peadirektor peab kaitseministeeriumi kantsleri ametit hierarhiliselt paremaks kui Tallinna Sadama finantsdirektori kohta.

Vabanenud finantsdirektori kohale asus eile ettevõtte senine finantsosakonna juhataja Sandor Liive.

«Sandor Liive on aastaga imet teinud -- kahjumis olnud Tallinna Sadam on jõudnud aastaga ligi seitsmemiljonilisse kasumisse,» ütles Sarap.

Hetkel kuum