DECT-standardit kasutava traadita telefoni Gigaset 910 toru ja tugijaama vaheline side on digitaalne. Ühe tugijaama taha saab registreerida kuni kuus telefonitoru. Nii töötab telefon vahendusjaamana, võimaldades kasutada vahendusjaama funktsioone.
Ühte telefonitoru on võimalik registreerida nelja baasjaama. Neli telefoni on võimalik panna ühele liinile, nii et sissetuleva kõne korral helisevad kõik punktid. Taoline võimalus osutub näiteks mugavaks suurel laoterritooriumil liikujale.
Telefoni tegevusraadius hoones on 50 m, väljas otsenähtavuse korral 300 m. Et telefoni võib registreerida kahte tugijaama, saab viia katteala tunduvalt suuremaks.
Traadita telefon sobib hästi eramajja. Kui peres mitu inimest, saab igaüks oma toru. Toru kadumisel aitab seda otsida tugijaamas olev otsingunupp.
Uudsena kasutab Gigaset 910 standardseid AA-akusid, mistõttu ei pea tulevikus muretsema kalleid spetsiaalakusid. Laadija on tugijaama sees, laadides sellele pandava telefonitoru. Lisatoru jaoks on eraldi akulaadija. Viimaste jaoks on tagavaraakude pesa, kus akude laadimisaeg on 20--24 tundi.
Telefonil on numbriline ekraan koos sümbolitega, millest olulisimaks on kõne kestvuse näit. Aparaat oleks võimeline näitama ka kõne maksumust, kuid Eestis see võimalus praegu puudub.
Telefonitoru ja baasjaama kutse helitugevust saab reguleerida kuueastmeliselt. Samuti saab kuueastmeliselt reguleerida telefoni kutse meloodiat.
Baasjaamas ja telefonitorudes on PIN-kood ehk turvalukk. Nii ei saa võõras inimene oma telefonitoru teie baasjaama registreerida.
Telefonil on toon- ja impulssvalimine ning võimalus muuta flash'i pikkust.