12. mai 1996 kell 22:00

Äripäeva üllitisest

(vt ÄP nr 79, 08.05.1996) Ma ei tea, kuidas vastata pahatahtlikele ülesastumistele. Ma ei oska nime anda teatud tendentsidele juhtivates lehtedes, neile, mis üpris selgesõnaliselt ka näilise sõltumatuse minetamist deklareerivad. Ma ei soovi siinkohal prepareerida mind ja minu firmat puudutava, teie lehes üllitatud äsjase veeru anatoomiat.

Vaid väite ja järelduse vahekorrale, fakti ja luulu suhtele, eesmärgi ja abinõu abielule ses loos mõeldes arvan ma selle ajakirjandusliku pühkme olevat. Tõsi, kontekstivalik on kunst ja teosel on jumet. Arvan end hästi tundvat sedasorti lookeste avaldamise tagapõhju. Kindlasti tean ma selle tagajärgi. Me mõlemad teame, kuidas kvalifitseerida pretsedenti, kus ebasoodsat valgust heitva artikli aluseks on väär väide, kontrollimata fakt. Ka andekaim targutus väära fakti või ehk lausvale ümber on just see sõjariist, mis ikka viskaja poole tagasi lendab.

P.S. Teie veerus jutuks olnud videoklipp oli eetris kolmes telekanalis -- ETV, Kanal 2, TV3 vastava suhtega 30%, 25%, 45%.

Hetkel kuum