13. mai 1996 kell 22:00

Marlekori võlakirjade emissioon on peatatud

Uudami sõnul pole vineeri- ja mööblitootmisfirma Marlekor esitanud täpsustavaid detaile, mida oleks võlakirjade emissiooni analüüsimisel vaja.

«Seal on olulisi detaile,» märkis Margus Uudam. Samas ei soovinud ta neid täpsustada.

Võlakirjade emissiooni korraldamise üle peab otsustama HF Arenduse AS, ütles Uudam. Otsust langetatud pole ja seda ei saagi teha enne, kui Marlekor esitab uued andmed, tõdes ta.

Marlekori juhatuse esimees Ülo Pärnits on varem väitnud uudisteagentuurile ETA, et Marlekori võlakirjade emissiooni algus viibib, kuna pole valminud audiitorkontrolli aruanne.

Marlekori nõukogu esimees Tiit Arge kinnitas eile, et audiitorkontrolli aruanne on valmis, kuid audiitorite otsus pole veel Marlekori jõudnud. Sama väitis ta ka paar nädalat tagasi.

«On räägitud mitme potentsiaalse investoriga, aga nende huvi on väike,» kommenteeris Margus Uudam Marlekori võlakirjade emissiooni väljavaateid. «Kindlasti on üks põhjus ka negatiivne informatsioon ettevõtte kohta, et seal on tootmine praegu peatatud.»

Tiit Arge on varem öelnud, et poolesaja miljoni krooni suurune võlakirjade emissioon on kavas läbi viia ettevõtte äriplaani järgi mööblitootmise arendamiseks.

Aprilli lõpul teatas Marlekori president ja suurosanik Peter Sedin mööblitsehhi seiskamisest esialgu kuni 1. augustini.

Arge väitel venis ettevõtte audiitorkontroll, sest Marlekori auditeeriti finantsasutuse reeglite järgi. Marlekori auditeeris firma Price Waterhouse.

Audiitorfirmast öeldi, et nemad ei kommenteeri Marlekori audiitorkontrolli tulemusi.

Hetkel kuum