13. mai 1996 kell 22:00

Riigikontroll alustas keskpanga kontrollimist

Potapov sõnas, et riigikontrolli revidentidele ei antud eile üle kogu nõutud dokumentatsiooni. Põhjenduseks tõid keskpanga töötajad, et mõned Eesti Panga juhtfiguurid polnud parasjagu tööl.

Potapov ütles, et tuntav on Eesti Panga töötajate mõningane vastuseis riigikontrolli revidentidele ning õhkkonna närvilisus.

Riigikontrolör Hindrek Meri lausus eilsel riigikontrolli pressikonverentsil, et ta on andnud Eesti Panga presidendile Vahur Kraftile kirjaliku lubaduse lõpetada raamatupidamisdokumentide revisjon kohe, kui riigikogu tühistab oma eelmise otsuse ja nimetab panga majandustegevuse kontrollijaks mõne rahvusvahelise audiitorfirma.

Riigikontrolör ei välistanud samas, et kui riigikontrolli revisjon jääb pooleli, võetakse Eesti Panga kontrollimine riigikontrolli 1997. aasta tööplaani.

«Jätan endale lähtuvalt põhiseadusest, Eesti Panga seadusest ja riigikontrolli seadusest õiguse öelda, et riigikontroll võib kõigile vastuväidetele vaatamata Eesti Panka kontrollida,» kinnitas Meri.

Ta lisas, et Eesti Panga vara on riigivara ja riigikontrollil on õigus kontrollida kogu riigivara kasutamist. Meri sõnul tunneb riigikontroll huvi ka Eesti Panga sõlmitud lepingute ja majandustehingute vastu, mida audiitorkontroll tavaliselt tema väitel ei kontrolli.

Hetkel kuum