16. mai 1996 kell 22:00

Kirev seltskond lubab anonüümsust

Sunset Clubi soliidsuse kohta levib vastakaid arvamusi: suurepärane asukoht, meeldiv teenindus, väljapeetud interjöör ja mõnusalt hämar valgustus või hoopis lapseohtu publik, hinge kinni lööv tümps, lämmatav lavatoss ja võimaluste ühekülgsus.

Sunset Club on ideaalne koht neile, kes soovivad tantsuhittide järgi end vabalt tunda olenemata vanusest ja tantsupartneri olemasolust. Põrgu neile, kes ei armasta diskorütmi ning tahavad lisaks tantsimisele ka segamatult vestelda ega soovi selleks klubi fuajeest või terrassilt pelgupaika otsida.

Klubi Pärnu rannas võib asukoha üle uhkust tunda, ehkki vihmasel kevadõhtul näib ta tagasihoidliku fassaadi tõttu trööstitu ja mahajäetud. Suvehooajal on ilmselt üsna mõnus tantsimise vahel end rannas jalutades tuulutada. Muidugi juhul, kui seejärel ei pea taas piletit ostma.

Loodetavasti muutub suvel ka publik. Testiõhtul oli see küll suures osas 14--18aastaste teksa- ja spordisärgiinimeste päralt. Vaid korra sattus klubisse ka soliidselt rõivastatud keskealiste seltskond, ent nad ei püsinud seal kaua. Riietust valides tuleb muidugi arvestada, et kuigi ventilatsioon on hea, muutub ruum suure rahvahulga korral koormavalt lämbeks.

Autoga lõõgastuma tulijail võib tekkida probleeme parkimisega, sest klubi ees tõenäoliselt autot hoida ei tohi, vähemalt ei märganud sellekohaseid märke, ning üksildane, umbes 30 autot mahutav parkla paistab puude vahelt mõnesaja meetri kaugusel.

Klubi fuajee jätab igati meeldiva mulje: viisakad turvamehed ja vastutulelik riidehoidja, puhas ümbrus. Noorukikamp ei vaidle turvajaga, kes ei luba piletita tantsusaali. Paljude diskoklubidega võrreldes on Sunseti interjöör esimene, milles vormirõivais turvamehed baari üldilmet ei häiri. Loodetavasti suudavad nad ka turvalisuse tagada ning ei pea täna enam külastaja palvel kassetivarga peatamisest keeldumist vabandama väitega, et ei tohi postilt lahkuda.

Fuajee seinal töökorras telefoniaparaadi kõrval leidub vajalikku teavet. Kirjas on Opel Takso tellimise number, aga ka meeldetuletus, et riidehoiu numbri kaotamise eest tuleb kergendada rahakotti 50 kr võrra. Telefonikaardi saab osta samast.

Otse garderoobi kõrval on ruumikad ja valged tualetid. Naiste pool oli küll kella 23ks jõudnud juba räpaseks muutuda, ent paar lapseohtu neiut ei hiilanud vähemalt tol hetkel ka puhtuse hoidmisega, raputades sigaretituhka kuhu juhtus.

Jalapuhkamise võimalusi on Sunsetis mitmeid: esimesel korrusel piiravad lauad tantsuplatsi ning teisel korrusel ääristab mõlemaid seinu üksteisest piisavalt eraldatud laudade rivi. Nõutuimad on loomulikult lauad vaatega alla saali: saab ju tantsijaid jälgida! Ebamugavaks muutub vaid siis, kui istekohata noored üle istujate peade sama püüavad teha. Merevaadet pakkuvates laudades on sellevõrra rahulikum ning see on ainus paik saalis, kus õnnestub muusikast üle rääkides lühikeste lausetega vestelda.

Jookide valik ja nende hinnaskaala on meeldivalt mitmekesine, ei puudu ka tantsuklubi nimele viitavad kokteilid Päikese loojang (35 kr) ja Paradise Beach (35 kr). Lisaks pakutakse veel 24 alkoholiga kokteili keskmise hinnaga 30 kr ning alkoholivaba Batmani hinnaga 8 kr.

Ka õlledest on joogikaardil kaks alkoholivaba (15 kr). Pooleliitrine Saku Originaal tundus vanemate baarikülastajate seas sama populaarne kui jäävesi nooremate seas. Hundijalavett leidus joogikaardil 12 erinevat (4 cl maksis 10--20 kr), viskisid 13 marki hinnaga 15--135 kr, likööre 17 nimetust hinnaga 10--25 kr.

Testimise õhtul oli diskoklubi kolmes baaris ka kuumade ?okolaadijookide eripakkumine. Lihtne kakaojook maksis 7 kr, 4 cl jao alkoholilisandiga (valge rumm, viski või liköörid) 20 kr. Kellele on kakao maitse meelejärele, soovitaks kindlasti proovida.

Suupistete ja maiustuste valik üllatas mitmekesisusega: soolapähklid (6 kr), soojad pähklid (12 kr), täidetud oliiv paprikaga (5 kr) ning ?okolaadid nii tahvlitena kui tükikaupa.

Selleks puhuks kui kõht päris tühjaks läheb, saab baarist tellida mitmesuguseid pirukaid, jäätist, juustuburgerit ning Rootsi päritolu kaneeli- ja ?okolaadikooki hinnaga 20 kr.

Teise korruse baari teenindus jättis meeldiva mulje: baaridaam eelistas kliendi soovide täitmist sõbrannadega lobisemisele. Kliendi küsimused said asjalikud vastused, mis õhutasid jooke ja sööke proovima. Tundus ka, et kokteilikomponentide ettemääratud koguseid ei näpistatud väiksemaks.

Teenindus oli kiire , pikas järjekorras kogu õhtu jooksul seista ei õnnestunudki. Loodetavasti jääb teenindus sama kvaliteetseks ka 1300 külastaja puhul.

Hetkel kuum