16. mai 1996 kell 22:00

Kurtna linnukasvatus ostab miljoni eest tibusid

Andreani direktori Lembit Kivisilla sõnul ettevõte tänavu kasumisse ei jõua, aastaseks toodangumahuks kavandatakse 3,9 mln muna.

Kaks kuud tagasi endise Kurtna linnukasvatuse tõuaretuskatsejaama lindlad ja seadmed ostnud Andrean plaanib tänavu ettevõttesse investeerida 1,2 miljonit krooni. «Paarsada tuhat on tarvis linnukasvatuse kohendamiseks, miljoni krooni eest ostame uued tibud ning toidame neid, kuni nad suureks kasvavad,» rääkis Kivisild.

Direktori ütlust mööda on munade tootmine ainus tulutoov asi kanakasvatuses, sest kohalikud tootjad ei jõua imporditava kanalihaga konkureerida. Kivisild lisas, et ettevõte hakkab tootma nii valgeid kui pruune mune.

ASi Andrean aktsiate kontrollpaki omaniku ASi Edam tegevdirektor Juho Kask teatas, et firma kavatseb lisaks praegusele 15 lindlale osta Kurtnas ära veel kolm lindlat. Ta ütles, et seetõttu võib investeering munade tootmisse kasvada miljonist kroonist suuremaks.

«Ma ei oska öelda, kas munatootmine ära tasub, seda saame teada alles järgmisel suvel,» lausus Kask.

Kurtna linnukasvatus on seni firma esimene teostunud projekt. Kask möönis, et Edam on mõtelnud ka lihatootmise algatamisele. Tema sõnutsi on firmal tekkinud huvi pankrotistunud Ranna linnukasvatuse vastu.

Lembit Kivisild prognoosis, et järgmisel aastal jõuab Kurtna linnukasvatus tõenäoliselt kümne miljoni kroonise aastakäibeni ja annab pool miljonit krooni kasumit. Järgmise aasta toodangumahuks pakkus Kivisild 9,6 miljonit muna.

Eelmisel aastal tootis Kurtna linnukasvatus 3,4 miljonit muna, tänavu on plaanis toota pool miljonit muna rohkem.

AS Andrean ostis linnukasvatuse 831 000 krooni eest kaks kuud tagasi. 75 protsenti firma aktsiatest kuulub ASile Edam, ülejäänu kuuele kohalikule aktsionärile.

Edam on üks Eesti suuremaid lihatoodete vahendusfirmasid, mille mullune käive oli 52,5 miljonit krooni ja kasum 930 000 krooni.

Hetkel kuum