18. juuni 1996 kell 22:00

Eesti delegatsioon osales PATA koosolekul

PATA president L. Ratnapala lausus, et PATAst on kujunemas kahesuunalise liiklusega tee, st mitte üksnes turism Vaikse ookeani piirkonna riikidesse, vaid ka sealsetest riikidest PATA liikmesriikidesse, kus eelispositsioonil on Euroopa ning Lõuna-Aafrika Vabariik.

PATA Eesti satelliitosakonna juhatuse teatel arutati koosolekul PATA tulevikuväljavaateid 21. sajandil ning koolituse, keskkonnakaitse ja PATA järelkasvuga seotud probleeme.

PATA divisjoni direktor J. Semone märkis ära aktiivsemate Euroopa osakondade töö, sh Soome ja Eesti osakonnad.

PATA Eesti satelliitosakond moodustati 1994. aastal esimese Ida-Euroopa PATA osakonnana. Hetkel kuulub Eesti satelliitosakonda 14 Eesti reisibürood, lennufirma esindust ja turismiorganisatsiooni.

PATA on maailma vanim ning üks suuremaid turismiorganisatsioone, mille loomise peamine eesmärk oli turismi edendamine ja soodustamine Vaikse ookeani piirkonda. Nimetatud piirkond on praegu kõige kiirema kasvuga turismiregioon ning eksperdid ennustavad sama arengu jätkumist ka tulevikus.

Järgmine Euroopa osakondade koosolek toimub 1997. a Saksamaal Münchenis. Eesti osakond tegi ettepaneku korraldada 1999. a koosolek Tallinnas.

Hetkel kuum