26. juuni 1996 kell 22:00

Lühiuudised

Kolmapäeval algasid valitsuse ja põllumajandustootjate läbirääkimised teravilja, piima, liha ja köögivilja taotlushindade üle.

Põllumajandusministeeriumi pressiesindaja sõnul ei olnud ekspertrühmade hinnangutes olulisi lahknevusi. Suurim tulude suurendamise vajadus on tema sõnul piima ja liha osas, kuna piima ja liha kokkuostuhinnad langevad ja kulud suurenevad.

Põllumajandustootjate hinnangul on tulude suurendamise vajadus kokku 1,1345 mld krooni. Valitsuse hinnangul on see 1,05 mld krooni. BNS

Merita pank emiteerib poole aasta jooksul Eesti krooni võlakirju kogumahus 150 miljonit krooni.

Pank emiteerib Starteli andmeil võlakirju 28. juunist kuni 28. detsembrini. Võlakirjade kestus on kaks ja pool aastat ning pank ostab nad hiljem korraga tagasi.

Merita panga esimene asepresident Fanny Borgström ütles, et võlakirjade emissioon ei ole suunitletud laiale publikule, vaid ainult institutsionaalsetele investoritele.

Borgströmi sõnul on kavas korraldada kokku kuus võlakirjade enampakkumist, sagedusega kord kuus.

Võlakirjade hind ja tootlus kujuneb enampakkumise käigus. BNS

Soome arvele langes mais 84 protsenti Eesti väliskaubanduse defitsiidist. Eesti import Soomest moodustas mais 1,2 mld krooni ja eksport Soome 0,39 mld krooni.

Mais importis Eesti Soomest kõige rohkem mehaanilisi masinaid ja seadmeid -- 17,7% impordist. Elektrimasinad ja -seadmed moodustasid 15,5, maismaatranspordivahendid 9,1, põllumajandussaadused 8,2 ning mitteväärismetallid ja nendest tooted 7,7% impordist.

Eesti ekspordist Soome moodustasid mehaanilised masinad ja seadmed 22,6%, rõivad ja -lisandid 17%, mitteväärismetallid 10,3%. BNS

Erastamisväärtpaberiarvete jääk ulatus 25. juuni seisuga 10,999 miljardini.

Rahandusministeeriumi andmeil on ligi 654 000 eraisiku arvele laekunud 7,55 miljardit ja ligi 1700 juriidilise isiku arvele 3,45 miljardit EVPd.

Ringluses olevate EVPde hulk ulatus 25. juunil 8,2 miljardini. BNS

Pankrotistunud Ranna linnukasvatuse tootmiskompleksi ostmisest on huvitunud kuus firmat, lõplike pakkumuste tegemise aeg lõpeb reedel. Ranna linnukasvatuse ASi tegevdirektor Peeter Kuningas ei soovinud potentsiaalsete ostjate nimesid veel avaldada.

1995. a oktoobris pankrotistunud AS Ranna Linnukasvatus lõpetas mullu majandusaasta 43 mln kroonise käibe ning 9 mln kroonise kahjumiga.

1996. a esimestel kuudel ületas linnukasvatuse jooksev kuukahjum 300 000 kr. Nullkasumisse jõudmist põhjendas Kuningas 35 töötaja koondamisega. ÄP

Täna algava Õllesummer 96 eelarve on umbes 3 mln krooni, ütles Tallinna Lauluväljaku direktor Riho Rõõmus. Üritusel esineb 80--100 kollektiivi ja projekti, enamik on Eesti muusikud.

Tänavu on peale põhilava lauluväljaku territooriumile paigaldatud veel kuus lava. Lauluväljaku territooriumil on kokku 40 müügikohta.

Viimased meelelahutused ja atraktsioonide kokkulepped sõlmiti eile. Rõõmuse sõnul pole nii mitmekülgset meelelahutust varem Õllesummeril olnud. ÄP

Hetkel kuum