27. juuni 1996 kell 22:00

Reolas hakatakse rajama maasikavälju

Marjad külmutatakse ja müüakse konservitööstusele ning piimakombinaatidele nii Eestis kui teistes riikides. «Meie põhisuund on tööstusmari, aga edaspidi kindlasti ka lauamari,» märkis ASi Marjakasvatus tegevdirektor Rein Peedor.

Reolas kasvatatakse ainult Euroopas laialt levinud ja tunnustust leidnud sorti Senga Sengana, mille viljad on hea maitsega, ühtlase suurusega ja kergesti transporditavad. Tulevikus tahetakse Lõuna-Eestis rajada kuni 150 hektarit maasikapõlde.

Karastusjookide tootmisega tuntuks saanud AS Ösel Foods kavandas oma maasikaistanduste rajamist juba kolm aastat tagasi.

Eelmisel aastal registreeriti maasikate ja muude marjade kasvatamiseks AS Marjakasvatus. Juba mullu suutis Marjakasvatus koos 30 põhiliselt talunikust lepingupartneriga rajada 20 hektarit maasikapõlde.

«Möödunud aastal andsime oma lepingupartneritele Räpinast Pühajõe talust pärit meristeemmeetodil kasvatatud maasikataimi ja kilemult?i tasuta,» ütles Rein Peedor. Tänavu tuleb talunikel pool taimede hinnast tasuda kohe ja teine pool marjades. Kokkuleppeliselt ei tohi maasikakilo maksta alla 12 krooni. Sel suvel peaks marju saama umbes seitsmelt hektarilt.

Tänavu on AS Marjakasvatus oma lepingupartneriteks saanud veel 40 talunikku ja sügiseks lisandub 30 hektarit maasikapõlde. Maasikakasvatusega tegelevad põhiliselt Tartumaa ja Põlvamaa talunikud, kuid esimesed põllud on istutatud ka Võrumaal, Valgamaal ja Jõgevamaal.

Hetkel kuum