14. juuli 1996 kell 22:00

Norrast saadeti halba heeringat

Saaremaa firmalt tellis heeringalasti firma Skald Valgevenes. Sihtkohta jõudes ilmnes, et 68 tünnis 133st oli soolvesi verine, kaheksas tünnis oli heeringas tellitust väiksem ja viies tünnis avastati haigust tekitavaid organisme. Kokku maksis heeringalast 11 300 dollarit (135 600 Eesti krooni).

Pärast heeringa ülepesemist õnnestus Skaldil osa tellitud kalast kohalikele vanglatele maha müüa, sellest tulenevalt on ka SK kahjutasunõue Norra firmale Nordic Holding ainult 3700 dollarit (44 400 krooni).

12. juunil käis Eestis Nordic Holdingu direktor Hjalmar Jacobsson, kes lubas nõutud summa SK-le kohe ära maksta. Vaatamata korduvatele meeldetuletustele pole raha seni laekunud.

Beitstad Tradingu omanik norralane Trond Almli ei viibi praegu Eestis. Firmat müügiküsimustes konsulteeriv Lembit Saveljev ütles eelmisel nädalal, et tema kompetentsis pole juhtunut kommenteerida. Ta väitis siiski, et Nordic Holdingu esindaja lubas tänaseks raha SK kontole üle kanda.

SK ja Beitstad Tradingu vahel sõlmitud lepingus polnud sätestatud, mis juhtub siis, kui tarnitav kaup pole kvaliteetne. Kvaliteedisertifikaat oli heeringalastil kaasas. «Lisaks otsesele kahjule on nüüd rikutud meie maine Valgevenes, mille väärtust on võimatu täpselt mõõta,» märkis Hugo Tõrs.

Kuna heeringa vahendamine on firma SK hinnangul perspektiivne, lähevad Eesti firma esindajad augustis Norrasse otsima endale uut usaldusväärset partnerit.

Hetkel kuum