1. august 1996 kell 22:00

Oli hea rääbisesuvi

Peipsist püüdis sel suvel rääbist viis suuremat kalapüügifirmat: ASid Peipsi Kalamees, Peipsi Laine, Kallaste Kalur, Laine ja Dagofisk. Kui palju rääbist igaüks eraldi välja püüdis, ei osanud firmajuhid öelda, sest kokkuvõtteid pole veel tehtud.

«Arvan, et püüdsime alla 20 tonni, mis on mullusest märkimisväärselt parem saak,» ütles ASi Peipsi Kalamees kaubandusdirektor Gennadi Grigorov. Umbes sama suurt väljapüügikogust nimetas ka Kallaste Kaluri juhatuse esimees Fjodor Pleshankov. Tema sõnul oleks tänavu võinud järvest seda heamaitselist kala hoopis rohkem välja tuua, aga firmad pidid järgima neile kehtestatud püünisepiiranguid.

Väljapüügi reguleerimine aitab säilitada Peipsi kalavarusid ja nii jagub kalameestel ka järgnevateks aastateks tööd.

Tartus maksis suitsurääbise kilo sel suvel 35 krooni, jahutatud rääbis oli poole odavam.

Täna, 1. augustil algab Peipsi järvel ahvena ja koha mutnikupüük, rääbisepüügihooaeg lõppes nädalapäevad tagasi.

Ahvenat ja koha turustatakse nii vahendusfirmade kaudu kui ka otse põhiliselt Saksamaale ja Hollandisse. Eestisse jääb neist Peipsist väljapüütud kaladest vaid tühine osa.

«Oleme üle saanud vahepealsetest turustusraskustest Lääne-Euroopas, mille põhjustasid Poola kalurid oma odava kalaga,» ütles Gennadi Grigorov.

Tema sõnul on Eestist püütud kala Poola omast parema kvaliteediga ja seepärast makstakse selle eest rohkem.

AS Peipsi Kalamees on lääne turule orienteerudes rajanud ka oma fileerimistsehhi, et kala eest kõrgemat hinda saada.

Edukalt läks Peipsi kaluritel ka kevadine tindipüük. Näiteks põhiliselt Kolkja külas baseeruv Peipsi Kalamees püüdis välja ligi sada tonni tindikala, millest 40 protsenti müüdi jahutatult Venemaale, ülejäänu kuivatati või konserveeriti kohapeal.

Hetkel kuum