4. august 1996 kell 22:00

Pennu avalik emissioon toimub augusti lõpus

Raigi sõnul algab emissioon 26. augustil ning kestab kaks nädalat.

Avaliku emissiooni maht on 4,67 miljonit krooni ehk 108 718 aktsiat, lausus Balti Cresco Investeerimisgrupi juhatuse esimees Indrek Rahumaa.

Aktsia nominaalväärtus on kümme ning müügihind 43 krooni.

Aktsiaemissioon toimub väärtpaberite keskdepositooriumi kaudu ning aktsiaid saab märkida Eesti pankades, ütles Sulev Raik.

Pennu juulis toimunud lääne institutsionaalsetele investoritele suunatud kinnine emissioon lõppes 2,5kordse ülemärkimisega. Kinnise emissiooni maht oli 2,21 miljonit krooni ehk 51 282 aktsiat.

Kogu aktsiaemissiooni maht on 6,88 miljonit krooni, mis moodustab 25 protsenti kogu Pennu aktsiakapitalist.

Aktsiaemissioon on tingitud Pennu kavatsusest noteerida aktsiad septembrist Tallinna väärtpaberibörsi lisanimekirjas, milleks 25 protsenti ettevõtte aktsiakapitalist peab olema vähemalt saja investori käes.

Börsil aktsiate noteerimise eesmärk on rahvusvahelise tuntuse ning usaldusväärsuse saavutamine, mis on vajalik Keilasse rajatava arvuti kõvaketaste renoveerimistehase finantseerimiseks, ütles firma nõukogu esimees Alo Koop.

Pennu eelmise aasta käive oli 66 miljonit ja kasum 3,3 miljonit krooni. Selle aasta käibeks prognoosis Koop 150 miljonit ning kasumiks 6--8 miljonit krooni.

Kuni 1. juulini oli firma nimi AS Pennu.

Hetkel kuum