25. august 1996 kell 22:00

Läti ja Leedu pankade aktsiad on atraktiivsed

«Läti ja Leedu aktsiad on Eesti omadest tunduvalt odavamad, samas omavad nad suurt arengupotentsiaali, kuna neil on tõus alles ees,» lausus Charlie Viikberg. Eestiga paralleele tõmmates võib väita, et aktsiahinnad peaksid seal tõusma kolm korda, lisas ta.

Hoiupank noteerib ainsana Eesti kommertspankadest Läti Unibanka ja Leedu Vilniaus Banka aktsiaid. Noteerimise alustamise põhjus oli Viikbergi sõnul klientide suurenenud huvi nende aktsiate vastu.

Viikberg ütles, et Läti ja Leedu pankade aktsiaid on väikese turu tõttu raske kätte saada. Unibanka aktsiatega tehakse tehinguid kolme ja viie aktsia kaupa, 45 aktsiaga sooritatud tehing oli tema sõnul rekordiline.

Nomura Panga korraldatud Vilniaus Banka aktsiaemissioon on muutnud ka Leedu panga aktsiad kättesaadavamaks, lisas Viikberg.

Viikbergi sõnul võib iga soovija Unibanka ja Vilniaus Banka aktsiaid omandada, kuid tuleb arvestada, et Hoiupangas tehakse tehinguid alates 50 000 Eesti kroonist.

Klient ei saa hoida oma aktsiaid Eesti kontol, vaid Hoiupanga depookontodel Lätis või Leedus. See tuleb kliendile ka odavam, rääkis Viikberg.

Unibanka ja Vilniaus Banka aktsiaid saab omandada ka Hansapanga vahendusel, kes neid ei noteeri, küll aga vahendab Riia börsi kaudu.

Hansapanga aktsiaturgude osakonna juhataja Tõnu Peki sõnul valitseb turul suurem huvi Unibanka aktsia vastu, mis on tingitud aktsia suuremast likviidsusest.

Venemaa ettevõtete aktsiad peaksid olema eriti huvipakkuvad, kuna sealne aktsiate P/E (hinna ja tulukuse) suhe on vahemikus 0,6 kuni 1,6 ning tõusuvõimalus kümnekordne, lausus Viikberg.

Läti suurima kommertspanga Unibanka eelmise aasta kasum oli ligikaudu 67 miljonit, Vilniaus Banka kasum umbes 17 miljonit krooni.

Hetkel kuum