26. august 1996 kell 22:00

Silmet ootab valitsuse otsust

Rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonna juhataja Andres Hundi sõnul on ministeerium esitanud erastamisagentuurile järelepärimise täpsustavate dokumentide saamiseks.

«Kui täpsustatud võlasumma on koos, on teoreetiline võimalus, et rahandusminister ja majandusminister tõstatavad Silmeti võlgade likvideerimise küsimuse täna valitsuses,» teatas Hunt. «Maksukorralduse seaduse järgi saab dokumendid ettevõtte võlgade kustutamiseks esitada valitsusele rahandusminister.»

Majandusministeeriumi valdusgrupi juht Uno Nooni, kelle valdusalas on Silmet, tõdes, et võlaküsimuse lahendamisega on kiire.

«Ilmselt on Silmeti potentsiaalsed erastajad tõstnud üles küsimuse Silmeti võlgade kohta ja see kannustas erastamisagentuuri tegutsema,» põhjendas Nooni erastamisagentuuri nõukogu eelmisel nädalal tehtud taotlust.

«Majandusministriga on tulnud jutuks, et võib-olla kustutab valitsus Silmeti võlad isegi 1. jaanuari 1996 seisuga,» rääkis Silmeti peadirektor Priit Saksing. «Ligi aasta tagasi Silmeti peadirektoriks asudes tõstatasin kohe võlaküsimuse.»

«Kui valitsus oleks Silmeti võlad mullu kustutanud, olnuks praegu teine olukord -- võlgade pealt tiksub ju kogu aeg viiviseid juurde,» ütles Saksing.

Ettevõtte peadirektori teatel oli Silmetil selle aasta alguses riigivõlgu 67,5 mln kr ulatuses, sh viivised 50 mln kr.

Hetkel kuum