28. august 1996 kell 22:00

Vandenõu tööstuse ja tööandjate keskliidus

Homme peaks ASis Eesti Gaas toimuma mitme tööstusjuhi nõupidamine uue organisatsiooni asutamise üle, teatas üks anonüümseks jääda soovinud tööstusettevõtte juht. Äripäevale teadaolevalt on kohtumisest teadlik vaid kitsas ring tööstusjuhte, sest organisaatorite eesmärk on jõuda uue liidu asutamise suhtes kokkuleppele teiste ETTK liikmete teadmata.

Uue ühenduse loomises soovitakse kokkuleppele jõuda enne nädala pärast toimuvat ETTKi juhatuse koosolekut. Üks võimalikke variante on ETTKist lahkulöövate firmade ja Eesti väikeettevõtluse assotsiatsiooni (EVEA) liitumine.

Äripäev helistas mitme eduka tööstusettevõtte juhtile, kellest osa kinnitas informatsiooni ETTKist lahkulöömise plaani kohta, osa eitas seda.

EVEA president Toomas Niinemäe ütles EVEA ja osa ETTKi liikmete väidetavat liitumist kommenteerides, et sellised kuuldused on liialdatud ja spekulatiivsed. Mingeid läbirääkimisi peetud pole ja selline asi võib olla ainult idee tasandil, väitis Niinemäe.

ETTKi volikogu liige, ASi Norma nõukogu esimees Jüri Käo tunnistas, et kunagi on EVEA ja ETTKi liitumise ideed arutatud. Kas see on ka praegu päevakorras, seda ei osanud ta öelda.

ASi Mainor president Ülo Pärnits, kes samuti kuulub ETTKi volikogusse, polnud kahe organisatsiooni võimalikust liitumisest ja uue organisatsiooni asutamisest kuulnud. «Ma olen ETTKi juhatuse liige ja võin kindlalt öelda, et juhatuse tasemel pole seda arutatud,» kinnitas Pärnits. «Võib-olla on mehed kusagil kokku saanud ja seda siis omavahel arutanud.»

ETTKi liikmete vahel tekkisid lahkhelid pärast seda, kui ETTK volikogu esimees Elmar Kruusma sõlmis liidu nimel koostöölepingu valimisliiduga Rahvuslik Koostöö. Nimetatud lepingu sõlmimist taunisid mitmed ETTKi kuuluvate ettevõtete juhid ja lubasid organisatsioonist välja astuda.

Ülo Pärnitsa kinnitusel arutati tekkinud lahkheli väga põhjalikult ETTKi juhatuses ja leiti ühine arusaam. «Arusaam on selline, et ETTK ei tegele poliitikaga, sest liitu kuulub firmasid, kelle juhid kuuluvad erinevatesse parteidesse,» lausus ta.

Hetkel kuum