1. september 1996 kell 22:00

Brigitta ordu taastab osa Pirita kloostri kompleksist

Kompleksi kavatsetakse rajada kirik-kabel, klooster, külalistemaja, apteek ja trükikoda.

Pirita linnaosa vanema Kalle Sepa sõnul pole neile tänaseks veel esitatud kompleksi eskiisprojekti ega taotletud läbirääkimiste pidamist ehitustegevuse üle.

Tallinna abilinnapea Jaak Saarniidu kinnitusel on Brigitta ordule vara tagastatud ja nad on maa välja ostnud, kuid projekt on alles nullstaadiumis.

Brigitta ordu tegevtoimkond on tellinud linnavalitsuselt kloostrikompleksi detailplaneeringu lähteülesande. Järgmine etapp on projekteerimiskonkursi väljakuulutamine, mis loodetakse korraldada veel sellel sügisel.

Tallinna linnavalitsuse detailplaneeringu osakonnast saadud informatsiooni põhjal pole detailplaneeringuga veel tegelema hakatud.

Kloostrikompleksi ehk brigitiinide keskuse finantseerija on Lagle Pareki sõnul Brigitta ordu peakorter Roomas. Raha loodetakse saada ka annetuste kaudu. «Investeering tuleb ordult mitmes etapis, kuid kindlasti saadakse nii palju raha kokku kui vaja,» ütles Parek.

Üldmaksumuse kohta lisas ta, et see sõltub turust ja ehitusajast, sest tööd kestavad mitu aastat. Parek kinnitas, et iidse kloostri varemete park säilitatakse muinsuskaitse nõudel endisel kujul.

Hetkel kuum