Kui Hispaania ja Kreeka on juba aastaid reguleerinud väga kuumadel päevadel õues töötamist, siis Itaalia ja Prantsusmaa kehtestasid piirangud alles sel suvel.

- Hispaanias on olnud paiguti äärmiselt palav.
- Foto: Scanpix
See juhtum šokeeris kogu Hispaaniat.
51 aastane tänavakoristaja Montse Aguilar alustas juuni ühel pärastlõunal oma tavapärast tööpäeva.
Oli palav. Nõnda palav, et linn oli välja kuulutanud hädaolukorra. Aguilari ülesandeks oli aga tänavad puhtaks teha linna ühes kuumemas, räpasemas ja turistidest pungil olevas El Ravali linnaosas.
Õhtul umbes kella poole kümne ajal, kui naise vahetus lõppes, läks muidu hea tervise juures Aguilar koju. Ent nüüd tundis ta end halvasti, mistõttu palus naine, et seekord võtaks toiduvalmistamise enda peale ta eakas ema. Aguilar saatis oma sõbrale sõnumi, kus ütles, et ta käed on krampis, rinnus ja kaelas pitsitab, rääkis naise õemees Manuel Ceacero Bloomberg Greenile.
Enne kella ühtteist õhtul kukkus Aguilar kokku.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kliimaministeerium saatis asjaosalistele uue, esimesest versioonist märksa õhema kliimaseaduse eelnõu, madalamale toodud eesmärk erineb Euroopa Liidu plaanist.
Huvi osta kinnisvara välismaal tundub olevat järjest suurem, rääkis kinnisvaramaakler ja InvesteerimisFestivalil vestlusringi modereerinud Algis Liblik.
Prantsusmaa ettevõttele kuuluvad Hiiumaa metsad võinuks saada Euroopas eeskujuks, mille pealt luua uutmoodi rahastamist looduse taastamiseks.
Euroopa Komisjon tuli täna välja pikalt oodatud kliimaeesmärgiga 2040. aastaks, ent hinnaalandustega, lubades näiteks süsinikukrediitide kasutamist.
See on müüt, et kestlik lahendus on kallis, rõhutab Põhja-Tallinnas kestlikku Hundipea linnajagu rajav Markus Hääl.