• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  Tallinna väärtpaberibörsi noteerimiskomisjon otsustas eilsel koosolekul rahuldada Hansa Erastamisfondi taotluse aktsiate börsil noteerimiseks, ütles börsi tegevdirektor Helo Meigas.
  Meigase sõnul noteerib väärtpaberibörs Hansa Erastamisfondi aktsiaid fondinimekirjas alates 12. septembrist. Noteerimiskomisjon arutas ka Pennu Computer Technology aktsiate noteerimistaotlust, kuid selle kohta komisjon otsust ei teinud, lau-sus Helo Meigas.
  Noteerimiskomisjon langetab sellekohase otsuse pärast Pennu aktsiaemissiooni lõppu ning aktsiate jaotusotsuse tegemist eeldatavasti septembri lõpus.
  Pennu Computer Technology soovib aktsiaid noteerida börsi lisanimekirjas, milleks 25% ettevõtte aktsiatest peab olema vähemalt saja investori valduses.
  Tallinna väärtpaberibörsi noteerimiskomisjoni kuuluvad Riho Rasmann Ühispangast, Alo Alunurm Tallinna Pangast, Kalle Norberg Investeerimispangast, Sten Soosaar EstIB-Talinvest Varahaldusest ja Margus Uudam HF Arendusest. ÄP
  Tallinna Pank ja Saksamaa Vereinsund Westbank AG sõlmisid möödunud reedel koostöölepingu, mis parandab Tallinna Panga klientide võimalusi koostöös Saksamaaga.
  Tallinna Panga pressiesindaja teatas, et lepingu raames võimaldavad pangad vastastikku mitmes koostöövaldkonnas soodustingimusi. Leping määratleb ka koostöö laiendamist Eesti ekspordija imporditehingute finantseerimisel ning puudutab pankadepoolset toetust teineteise klientidele nende tehingutes lepingupartneri riigis. Lepinguga suurenevad Tallinna Panga klientide võimalused Saksa imporditehingute sooritamiseks ning pikaajalise laenu saamiseks. BNS
  Leks Kindlustuse AS suurendab aktsiakapitali emissiooni teel aasta lõpuks 24 mln kroonilt 38 mln kroonile.
  Leks Kindlustuse ASi juhatuse esimees Raul Kastan ütles, et vastava otsuse tegi kindlustuseltsi aktsionäride üldkoosolek teisipäeval.
  Eelmärgitud summa investeerib Leks oma tütarettevõtte kindlustusseltsi Aval aktsiakapitali suurendamiseks 20 mln kroonini, et Avalil oleks võimalus tulevikus tegelda sundpensionikindlustusega.
  Aktsionärid kinnitasid ka Leksi esimese poolaasta bilansi -- 40 mln krooni -- ja kasumi -- 700 000 krooni.
  BNS-ÄP
  Peaminister Tiit Vähi kinnitas eilses raadioesinemises, et tarbijahinnaindeksi (THI) kasv jääb tänavu Eestis 20 protsendi piiresse.
  Vähi sõnul on see hea näitaja, kuna veel 1993. ja 1994. a kasvas THI 45 protsendi võrra.
  Inflatsiooni piiramisega tuleb tegeleda aga jätkuvalt, märkis Vähi. «Kui me praegu ei piira inflatsiooni, oleme rubla fenomeni juures tagasi,» lisas ta.
  Vähi sõnul peaks tööstustoodangu tootjahinnaindeksi kasv tänavu jääma alla 10 protsendi, mis loob Eesti tootjatele viimaste aastatega võrreldes parema olukorra.
  Möödunud aasta lõpus oli tööstustoodangu tootjahinnaindeks 1994. aasta detsembriga võrreldes kasvanud 21,8 protsenti. BNS
  EMT ja Radiolinja suhtuvad kolmanda GSM-operaatori Ritabelli turule tulekusse äraootavalt ning ennustavad mobiilside kasutajate arvu neljakordistumist sajandivahetuseks.
  Eesti Mobiiltelefoni (EMT) turundusdirektor Urmas Kõiv ütles, et Ritabelli potentsiaali on raske hinnata, kuna nende strateegia ei ole teada. «Nad pole veel ühtegi vaia maasse löönud ja praegu pole mõtet kohvipaksu pealt nende konkurentsivõimet ennustada,» ütles Kõiv.
  Radiolinja Eesti ASi turundusdirektor Andrus Hiiepuu ütles, et Ritabelli tulek toob turul juurde konkurentsi, mis toob kaasa tervitatavaid nähtusi.
  Kõivu sõnul võib Eestis mobiilside kasutajate arv ulatuda sajandivahetuseks kahesaja tuhandeni. See tähendab, et saja elaniku kohta oleks 15 mobiiltelefoni, praegu on maailma juhtivates riikides 22-23 mobiiltelefoni saja elaniku kohta, lisas ta.
  Hiiepuu ei imestaks, kui sajandivahetuseks tõuseb mobiiltelefonide kasutajate arv Eestis 300 000ni.
  Eestis on praegu üle 45 000 mobiiltelefoni kasutaja. BNS
  Peaminister Tiit Vähi sõnul pole ministeeriumid tuleva aasta riigieelarve kavas 660 miljoni krooni kasutamise osas üksmeelel.
  300 mln osas on Vähi sõnul võimalik leida lahendusi.
  Tuleva aasta eelarve mahuks peaks kujunema 14,8 miljardit krooni.
  Valitsus peab eelarve kava esitama riigikogule kinnitamiseks 25. septembriks. BNS
  Eesti suurim arvutifirma Microlink rakendab uut hinnakujunduspoliitikat, mille tulemusel alanevad mitme toote hinnad kuni 15 protsenti, ütles ettevõtte müügidirektor Janek Oblikas.
  Osa toodete hinnad alanesid sel esmaspäeval, lisas ta.
  Uus hinnakujundusmehhanism tugineb Oblika sõnul Microlingi strateegilise partneri CHS Electronicsi kogemustele. Hindade languse esmaseks põhjuseks on uuest partnerlusest tulenevad madalamad ostuhinnad, selgitas ta. BNS
  Hansapanga kasum kasvas augustis 18,7 miljoni krooni võrra; panga bilansimaht vähenes samas sel aastal esimest korda ühe protsendi ehk 50 miljoni krooni võrra ja oli 4,6277 miljardit krooni.
  Pank ise põhjendas bilansimahu vähenemist klientide arvelduskontode mahu 1,7% ehk peaaegu 40 miljoni krooni suuruse vähenemisega.
  Hansapanga analüüsiosakonna juhataja Kristina Siimar ütles, et augustis on klientide arvelduskontode vähenemine tavaline. Hoiuste kogumaht oli augusti lõpul 2,87 miljardit krooni.
  Rekordiliselt suurenes varade poolel Hansapanga laenuportfell -- 7,8 protsenti ehk 172 miljoni krooni võrra. Laenuportfelli maht oli augusti lõpul 2,363 miljardit krooni. BNS
  Tallinna lennujaama teenuseid kasutas augustis 34 486 reisijat; reisijate arv on möödunud aasta sama perioodiga võrreldes kasvanud 16 protsendi võrra.
  Tallinna lennujaama suhtekorraldusjuhi sõnul vedasid lennufirmad augustis posti Tallinna kaudu 49,3 tonni ja muid kaupu 204,2 tonni. Posti ja kaupade vedu on kasvanud aastaga vastavalt 23 ja 59 protsenti. BNS
  Silja Line'i reisijate arv Tallinna liinil kasvas augustis üle kahe korra, tõustes 126 602 reisijani.
  Kõigi liinide arvestuses kasvas Silja reisijate arv 14 protsendi võrra 630 000 reisijani. Rootsi liinidel kasvas reisijate arv 2% võrra.
  Kaubavedude maht kasvas eelkõige Tallinna liini mõjul 22 protsendi võrra 10 900 ühikuni. Sõiduautosid veeti üle 49 000 ehk 12 protsenti rohkem kui läinud aasta samal ajal. Startel--BNS
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Vastukaja: stopp välistööjõuga skeemitamisele!
Eesti ettevõtted peaksid naabrite eeskujul asuma värvatud tööjõu hankimise läbipaistvust ja korrasolekut kontrollima, kirjutab tööjõurendi ekspert ja tööjõurendiettevõtte Finesta juht Heikki Mäki.
Eesti ettevõtted peaksid naabrite eeskujul asuma värvatud tööjõu hankimise läbipaistvust ja korrasolekut kontrollima, kirjutab tööjõurendi ekspert ja tööjõurendiettevõtte Finesta juht Heikki Mäki.
Muusikaturu valitseja tuli Amsterdamis börsile
Prantsuse firmast Vivendi eraldatud Universal Music Group debüteeris täna edukalt Amsterdami Euronexti börsil.
Prantsuse firmast Vivendi eraldatud Universal Music Group debüteeris täna edukalt Amsterdami Euronexti börsil.
Jah või Ei: ettevõtte RIA.com Marketplaces 15 küsimusega kõiki valdkondi hõlmav test
Mida sa tead e-residentsusest? Aga automüügist ja kinnisvarast? Ja investeerimisest? Vasta 15-le Eesti ettevõtte RIA.com Marketplaces küsimusele ja saa teada, milles oma teadmisi täiendada!
Mida sa tead e-residentsusest? Aga automüügist ja kinnisvarast? Ja investeerimisest? Vasta 15-le Eesti ettevõtte RIA.com Marketplaces küsimusele ja saa teada, milles oma teadmisi täiendada!
Põhjamaade suurim pank julgustab töötajaid katsetama ja arenema
95 protsenti meestest ja 93 protsenti naistest hindas oma arenguvõimalusi Nordeas kõrgeks, rääkis "Minu karjääri" saates Nordea Eesti värbaja Eha Täht. Saates räägime, millised töötajate arenguvõimalused Nordeas on, ning kuuleme kahte kogemuslugu.
95 protsenti meestest ja 93 protsenti naistest hindas oma arenguvõimalusi Nordeas kõrgeks, rääkis "Minu karjääri" saates Nordea Eesti värbaja Eha Täht. Saates räägime, millised töötajate arenguvõimalused Nordeas on, ning kuuleme kahte kogemuslugu.