12. september 1996 kell 22:00

Haigestunud Gunnar Dudkin taotleb karistuse kandmise edasilükkamist

Tartu linnakohus on saatnud järelepärimise Dudkini tervisliku seisundi täpsustamiseks Tallinna kardioloogiainstituuti.

Kardioloogiainstituudi direktori Jüri Kaiki vastuse kohaselt pole Dudkin meditsiinilisest vaatepunktist lähtudes võimeline käesoleval ajal kandma vanglakaristust.

Kaik ei soostunud avalikustama Dudkini diagnoosi, öeldes vaid, et tema kui südame rütmihäirete spetsialisti juurde tullakse ikka eelkõige rütmihäirete tõttu. Gunnar Dudkini enda sõnul on talle määratud teine invaliidsusgrupp. «Tööl ma praegu ei käi,» oli Dudkin napisõnaline.

Talviste kinnitusel on ta Dudkini palvel esitanud armuandmispalve ka presidendile. «Seni pole vastust saabunud,» lausus Talviste.

Eelmisel nädalal otsustas Tartu linnakohtu kohtunik Kaupo Hell, et riigikohtust linnakohtusse tagasi saadetud toimikuga hakkab tegelema esimese astme kohus, mitte Tartu ringkonnakohus.

Asja tegi Kaupo Hella sõnul segaseks see, et esimese astme kohus, mille eesistuja tema oli, mõistis Dudkini süüdi 238 000 USA dollari riisumises ametiseisundi kuritarvitamise teel ja määras talle karistuseks nelja-aastase vabadusekaotuse tingimisi.

Teatavasti muutis ringkonnakohus linnakohtu otsuse ja määras Dudkinile kolmeaastase vabadusekaotuse poolkinnises vanglas. Ringkonnakohtu otsuse jättis jõusse ka riigikohus.

«Seega on kõrgemalseisvad kohtuinstantsid, kes otsustasid tegeliku vabadusekaotuse kasuks, andnud esimese astme otsustada, kas Dudkin hakkab karistust kandma,» rääkis Hell.

Tõenäoliselt otsustab Tartu linnakohtu esimees järgmisel nädalal, kas seda asja hakkab arutama Kaupo Hell või keegi teine.

Hetkel kuum