26. september 1996 kell 22:00

Saksamaa jätkab idapiirkondade toetamist

Saksamaa abistab oma idaosa tänavu 144 miljardi ning järgmisel aastal 138 miljardi margaga, kuid see ei takista Saksamaal ühinemast Euroopa rahaliiduga 1999. aastal.

«Ei ole kahtlust, et föderaalvalitsus täidab Maastrichti lepingu tingimused ning ajakavast peetakse kinni,» ütles majandusminister Günter Rexrodt pärast kabinetiistungit, kus otsustati idaosa subsideerimist jätkata.

Saksamaa tülitseb Euroopa komisjoniga Volkswagenile antud riikliku abi pärast riigi idaosas asuval Saksimaal, kuid majandusministeerium ütles oma 70leheküljelises aruandes, et alternatiivi riiklikule abile ei ole.

«Föderaalvalitsus jätkab resoluutselt majanduskasvule ja tööhõivele orienteeritud strateegiat ning eraldab vajaliku raha,» kinnitas ministeerium oma aruandes.

Rexrodt märkis, et Saksamaa uued liidumaad teevad läbi üleminekuprotsessi, mis on Euroopa Liidus ainulaadne ja mis õigustab jätkuva riikliku abi eraldamise. Brüssel ei ole Bonni seisukohtadega nõus ning mõlemad pooled on andnud asja kohtusse.

Ida-Saksamaal on tööpuudus väga kõrge, tööjõukulud ühiku kohta on üle 30 protsendi kõrgemad kui lääneosas ning seal on nõrk tööstuslik baas ja infrastruktuur, märgib ministeerium aruandes.

Riigi abi hoidis möödunud aastal miljonid inimesed Saksamaal töötu abiraha saajate järjekorrast eemal, kuid abiraha vähendatakse järk-järgult Euroopa ühisturus aktsepteeritavale tasemele. REUTER-BNS

Hetkel kuum