3. oktoober 1996 kell 22:00

Hotell Olümpia vastas asuv maatükk läheb konkursile

Praegu parkimisplatsina kasutusel olev maa-ala koosneb paljudest väikestest eraisikutele ja linnale kuuluvatest platsidest. «Neid krunte ei saa üksikult kasutada, vaid tuleks saavutada kokkulepe omanikega kogu platsi hoonestusõigusega rendile andmise suhtes,» lausus Alo Brandt.

Maa taotlemine on maakatastrisse registreerimise järgus ning ei ole veel kinnistusraamatusse kantud. Brandti sõnul saavad nad maa üle otsuseid tegema hakata umbes kahe kuu pärast.

Rentija väljaselgitamiseks korraldab linn eelläbirääkimistega konkursi. «Kas selle võidab siis Hansapank või keegi teine, ei oska arvata,» lausus Brandt.

Paar aastat tagasi esitas Hansapank krundi hoonestamise taotluse. Hansapangast väideti, et linnaplaneerimisameti nõusolekul on saadud ehitusluba ning maatükk on broneeritud hoonestuseelisõigusega pangale.

See, et on esitatud maa hoonestamise projekt, ei tähenda tingimata, et maatükk peab pangale minema, kommenteeris Alo Brandt.

Linnaplaneerimisameti detailplaneeringute osakonna juhataja Tormi Soovälja sõnul ei ole ükski teine firma huvi tundnud hoonestusõiguse taotluse vastu sellel krundil.

Hansapanga haldusdirektor Kristjan Maslov nentis, et uue maja mõtet ei ole maha maetud, kuid see ei ole primaarne. Maa- ja hoonestusküsimuste lahendajaks on Hansapank volitanud oma tütarfirma ASi Hansamaja.

Põhjuseks, miks plaanitakse uue hoone ehitamist, toob Maslov panga pideva suurenemise. «Juba praegu hakkab Liivalaia tänava kontor väikeseks jääma,» lausus ta.

Maslovi sõnutsi on suurimad probleemid maaga ning kui nendega saab ühele poole, võib hakata mõtlema hoonestamisele.

Tänaseks on Hansapank kahe krundi omanik ning läbirääkimised on pooleli ühe omanikuga, lisas Maslov. Tema sõnutsi võib uue büroohoone projekt realiseeruda kolme-nelja aasta pärast.

Hetkel kuum