8. oktoober 1996 kell 22:00

Ohtlik elektrivõlg

Energiamüük on asunud hoogsalt tegutsema, et saada suurettevõtetelt kätte seni tasumata elektrivõlga. Erinevalt teistest võlausaldajatest on nende käes ka mõjus vahend elektri väljalülitamise hoiatuse näol. Suvel oli eelneva hoiatuse järel mõneks tunniks elektrikatkestus nüüdseks pankrotistunud Tallinna lihatööstuses, täna on samas seisus Eesti suuremaid vineeri- ja mööblitootjaid Marlekor.

Marlekori esindajate väitel on Energiamüügi hoiatuse näol tegemist arusaamatuse ja kahetsusväärse infomüraga, sest eelnevalt lepiti kokku tarbitud elektri eest tasaarvelduses. Energiamüügi seisukohalt on asi väga tõsine, sest Marlekor on pealinna suurim võlgnik. Et elektritootjad raha asemel mööbli või Marlekori pakutud metalliga arveldada ei soovi, on reaalsus.

Marlekori seisukohalt on elektrivõla avalikustamine väga ebameeldiv uudis väga ebasobival ajal. Eelmisel pühapäeval jõudis firma avalikkust teavitada kolme aasta möödumisest erastamislepingu sõlmimisest ning lepingus võetud tööhõive- ja investeerimiskohustuse edukast täitmisest. Teade ebakõladest Energiamüügiga on ilmselt külm dushsh tänaõhtuse erastamisaastapäevale pühendatud piduliku koosviibimise korraldajatele.

Eesti mööblitööstuse ja ettevõtte töötajate seisukohalt on Marlekori jätkuv hoogne elektritarbimine tervitatav, mis näitab, et tootmine siiski jätkub. Teisalt tõstatab elektrivõla hoogne kasvamine taas päevakorda küsimuse Marlekori maksevõimelisusest. Parimagi tahtmise juures on raske leida loogilist põhjust, miks pidi Energiamüük vahetult pidustuste eel Marlekori omanike peotuju rikkuma.

Suurettevõtte ajutine võlgnevus on tänases tootmises igapäevane nähtus. Energiamüük aga saab võlgnikke eriti valusalt lüüa.

Hetkel kuum