10. oktoober 1996 kell 22:00

Narvalased igatsevad külla head teatrit

Võrreldes kevadise küsitlusega on Narva ettevõtjad optimistlikumad ning nurisemise asemel püüavad leida igale olukorrale lahenduse.

Ärilõuna paigana kiitsid küsitluses osalenud Hermanni linnuses asuvat restorani Rondeel, kus on toidud küll kallid, ent teenindustase hea. Teiste ärilõuna paikadena nimetati Germani pubi ja Anne-Marie kohvikut. Baltika ja Tempo restoranid on kuue vastaja sõnul klientide vähesuse tõttu sattunud majanduslikult raskesse olukorda.

Argilõunaks sobib enim Narva kohvik, mille köök on suurepärane ning hinnad taskukohased. Süüa kõlbab ka Anne-Maries, Martinsis, Zenevas ja Germani pubis.

Sportimisvõimalusi pakub enim Energeetiku keskuse võimla. Samas asub ujula, mis on linnarahva päralt nädalavahetusel ja õhtuti. Narva reisibüroo esindaja sõnul on ka aeroobikaga tegelemise võimalusi piisavalt. Nimetati Universi jõusaali. Jõusaalid on ka koolides.

Soliidsel linnakülalisel ei soovitata õhtuti klubidesse minna, ent soovi korral võiks valida Zeneva, mida armastab kohalik noorus, või Valge Hobu trahteri ja Riviera.

Pereürituste korraldajana kiideti kunstigalerii ekskursioone, joonistusvõistlusi. Narva keelekeskuse direktriss Elle Välja kiitis aktiivse ürituste korraldajana kohalikku eesti kooli.

Majutuse osas loodetakse remonditavale Narva hotellile. Praegu sobib ööbimiseks odav Põhjarannik või Kajakas Narva-Jõesuus. Väiksele seltskonnale sobib ka hotell Arkadia.

Kultuurielu on vastanute sõnul mitmekesine, tänu suurele kunstigaleriile eriti kunstielu. Süvamuusikakontsertideks on ideaalne Hermanni linnus. Kuulata saab ka vene kuulsusi, loodud on kohalik sümfooniaorkester. Eestikeelne publik tunneb puudust vaid teatrist. Viimane Ugala külalisetendus Rugodivi kultuurikeskuses valmistas kahes vastajas pettumuse.

Hetkel kuum