31. oktoober 1996 kell 22:00

Shveitsi peaprokurör hoiatas maffia eest

Carla del Ponte manitses pankureid ja juriste, et organiseeritud kuritegelikud rühmad võivad importida vägivalda ja korruptsiooni vaiksesse Shveitsi, püüdes leida mustale rahale ausat katet.

«Shveitsi puudutab rahapesu küsimus iseäranis lähedalt, sest kuna me oleme tuntud finantskeskus, siis tuleb siia ka palju raha ning osa sellest on paraku kuritegelikul moel hangitud,» ütles del Ponte.

«Esialgu tuleb siia vaid raha, kuid mõne aja pärast võivad siia saabuda selle raha omanikud ning siis muutub olukord tunduvalt,» ütles ta.

Shveits muutis rahapesu kriminaalkuriteoks 1990. a ja lõdvendas ülemaailmsel survel oma jäiku pangasaladuse seadusi, et pärssida rahvusvahelise kuritegeliku raha sissevoolu.

Del Ponte ütles, et rahapesu on jätkuvalt suur probleem nii Shveitsis kui ka mujal, eriti niinimetatud offshore-finantskeskustes ja nõrkade seadustega riikides, kus Shveitsi ja teiste riikide pankadel on harukontorid.

Prokuröri sõnul on juba teada juhtumeid, kus kuritegelikud jõugud investeerisid raha väikestesse Shveitsi firmadesse. REUTER-BNS

Hetkel kuum