5. november 1996 kell 22:00

Kaarepere pääseb operatsioonile

Kohus esitas järelepärimise Kaarepere ravi kestuse kohta, mille järel otsustatakse kohtuistungi jätkamise kuupäev. Riikliku süüdistaja, riigiprokuröri Marge Püssi esmaspäevane taotlus määrata ekspertiisikomisjon Kaarepere tervisliku seisundi hindamiseks ja nõudmine kutsuda kohtusaali kiirabibrigaad jäid rahuldamata. Eile nõustus ka Püss kohtuistungi edasilükkamisega.

Kaarepere kaitsja, vandeadvokaat Simon Levin, kes pidas kohtu ja prokuröri kahtlusi Kaarepere südamehaiguse suhtes pretsedendituks, esitas eile kohtule Tallinna kiirabihaigla tõendi, mille kohaselt Kaarepere suunatakse täna operatsioonieelsele ravile ja talle tehakse 12. novembril südameoperatsioon.

Kaarepere avaldas eile mõistmatust prokuröri ja kohtunik Kaupo Hella käitumise üle. «Ma olen ju operatsiooni järel nädala pärast jälle normaalne inimene ning võin taas kohtu ette astuda,» kinnitas ekspankur. «Mul ei ole mingit tahtmist kohtumõistmise eest operatsioonilauale põgeneda. Olen rohkem kui keegi teine huvitatud kohtuasja kiirest lahendamisest.»

Kiirabihaigla kardioloog Jaan Eha, kes Kaareperet opereerib, ei suutnud mõista prokuröri soovi kiirabiarst kohtusaali kutsuda. «Kui on vaja kellegi tervislikule seisundile hinnangut anda, saavad selle anda üksnes ekspert või ekspertiisikomisjon, mitte universaalidena tegutsevad kiirabiarstid,» tõdes ta.

Samas kinnitas Eha, et Kaareperele tehtavad südameprotseduurid olid kavandatud juba mitu nädalat tagasi.

Kardioloog ei osanud öelda, millal Kaarepere haiglast välja pääseb. «Kõik oleneb sellest, kui suur on tema südamekahjustus, operatsioonist ja sellele järgnevast taastumisest,» lausus ta.

Kohus ei võtnud eile ka seisukohta Kaarepere kaitsjate Simon Levini ja Jüri Raidla ning Viktor Arhipovi kaitsja Sirje Musta taotluse suhtes saata kriminaalasi täiendavale eeluurimisele. Levini sõnul muutub kohtulik arutelu ilma täiendava eeluurimiseta tarbetult pikaks ja ainetuks.

Kaareperele ja Arhipovile esitatud kriminaalsüüdistuse arutelule on kohtul kavas kaasata kümneid tunnistajaid. Esmaspäevaks olid välja kutsutud Tallinna Panga juhatuse liige Raivo Vare, Hansapanga üks asutajaid Tõnu Laak, ASi Klementi nõukogu esimees Ardo Kamratov ja ASi Eesti Talleks juht Andres Sarri.

Kaarepere ja Arhipovi kõrval on kaitsepolitseil kavas esitada kriminaalsüüdistus ka Tartu Kommertspanga endise valuutaosakonna juhataja Kaire Torimi vastu.

Hetkel kuum