6. november 1996 kell 22:00

Kindlustuses Wermo uus mööbel

- Valli tänavas asuva Eesti Kindlustuse peakorteri esimesel korrusel on tehtud kapitaalremont. Kitsa koridori ja kinniste teenindusbokside asemel on ruumikujundajad Helle ja Taevo Gans loonud avara ja kliendisõbraliku teenindussaali, kus töökohti kuuele teenindajale.

Ümberehitatud ruumide tonaalsuse määrab Ganside välja töötatud Wermo punakas pöögimööbel, mis on sobitatud hallikate seintega ruumi. Mööbli tooni valikul lähtuti firma varasema Martela mööbli sarnasest värvist. Ühtlasi annab punakas pöögimööbel ruumile juurde erksust ning kindlustusfirmale omast soliidsust ja usaldusväärsust. «Wermo mööbli puhul on saavutatud hea kvaliteet,» on Taevo Gans uhke, demonstreerides kergelt ja käratult liikuvaid sahtleid ning viidates kontorimööbli kaarjatele vormidele. Esindussaali mööbli säravad metallosad on valmistatud firmas Rinaldo. Ootavate klientide jaoks ja ruumi aktsendi toomiseks on esindussaali paigutatud firmas T&T Mang valmistud punase ja musta kombinatsiooniga nahkdiivan.

Klienditeenindussaali põrandaid katavad Itaalia klinkerkeraamilised plaadid, mis on paigaldatud vaheldumisi väikeste kõrgpoleeritud põrandaplaatidega. Taevo Gansi sõnul kasutatakse taolisi plaate just kohtades, kus põrandal on väga suur koormus. «Need plaadid on väga vastupidavad ja kui kuluvad, siis kuluvad ühtlaselt,» kiidab Taevo Gans sageli kasutatavat materjali. Kiidusõnu jätkub ka ehitajale, kelle töö on firma tuntud nime vääriline. Taotlemaks esteetilist efekti ja andmaks ruumile avarust on kliendisaalis osaliselt peegellagi. Valgust annavad süvistatud valgustid. Ruumi ajaloolised detailid on säilitatud ja restaureeritud.

Hetkel kuum