6. november 1996 kell 22:00

NMT 450-mobiiltelefoniga välismaale

EMT klient saab NMT-450 mobiiltelefoni hetkel kasutada Põhjamaades, Peterburis, Lätis ja Leedus. NMT 450-võrku ehitatakse praegu paljudes Ida-Euroopa riikides ja veel sel aastal peaks EMT klientidel avanema võimalus NMT 450-telefoni kasutada Poolas, Ukrainas ja Bulgaarias.

Välisriiki jõudes tuleb vahetada maatunnus telefoniekraanil. Õpetuse leiate oma mobiiltelefoni kasutamisjuhendist. Juuresolevas tabelis on toodud lisaks riikidele operaatori nimi, kes teenust pakub ja enamlevinud maatunnus.

Uues võrgus saate rääkida, kui telefoni ekraanil on vastav maatunnus, SERV-märk ning ka väljatugevuse ja aku indikaatorite tugevus võimaldavad helistamist. Ärge unustage maatunnust muutmast järgmisesse riiki või ka kodumaale saabudes.

Kui soovite helistada samasse riiki, kus hetkel viibite, toimub helistamine nagu Eestiski: suunanumber, telefoninumbr ja toru-märgiga klahv

Välisriiki helistades (ka välisriigist Eestisse) tuleb kõigepealt valida selle riigi välisvõrgukood. Seejärel selle riigi maakood, kuhu soovite helistada (Eesti maakood on 372); piirkonna suunanumber ilma esimese numbrita, telefoninumber ja torumärgiga klahv.

Näiteks Soomest Tallinna digitaalnumbrile 6 39 71 30 helistamiseks peaks valima 990 372 6 39 71 30 ja kõnetoru klahv.

Helistades välisriigis, tuleb meeles pidada, et helistamise hinna määrab kohalik operaator, millele lisandub rahvusvahelise arveldusega seotud kulude katteks 5%. Välisriigis vastuvõetavad kõned on tasulised. Arvelduse teostab kliendiga EMT.

Hetkel kuum