21. november 1996 kell 22:00

Norma aktsia hinna tõus stabiliseerub

Norma aktsia kohta liigub turul suhteliselt vähe informatsiooni ning investorid teevad oma investeerimisotsused kuuldaolevale 60 miljoni kroonisele aasta kasumiprognoosile tuginedes, ütles ICI Trusti väärtpaberimaakler Sven Kunsing.

Investorite turuootuste põhjal peaks Norma aktsia olema praegu oma parima taseme saavutanud ning 29 krooni piir jääb ületamata, lausus Hoiupanga aktsiaturgude osakonna juhataja Charlie Viikberg. Selle tasemeni jõudmiseks peaks ettevõte Viikbergi sõnul avaldama oma kümne kuu majandustulemused.

«Norma aktsia on hetkel ettevõtte kohta olemasoleva informatsiooni põhjal üle hinnatud ja aktsia hind peaks pidama jääma,» lausus Viikberg.

Viikberg ütles, et praeguse hinnatõusu põhjusena ei saa välistada ka ettevõttesisese informatsiooni liikumist turul. Lihtsalt niisama ei hakka investorid kolme krooni aktsiale juurde maksma, lisas ta.

Hansapanga analüütiku Katrin Kaarli ütlusel on Norma aktsia olnud alati spekulatiivne ning aktsia hind kujuneb turu reageeringute järgi, mida on väga raske ette näha. Ettevõte on sõltuv Venemaa turust ning lepingutest laekuvaid summasid ei ole võimalik ette näha, märkis Kaarli.

Norma selle aasta 9 kuu netokäive oli 288 mln ning puhaskasum 36 mln krooni.

Selle aasta käibeks prognoosib ettevõte 403 mln ning puhaskasumiks 48 mln krooni.

Eile registreeris Tallinna väärtpaberibörs Norma 19 871 aktsiaga 18 tehingut kogukäibega 573 316 krooni. Aktsia keskmiseks hinnaks kujunes 28,85 krooni.

Norma aktsiatega kaubeldakse Tallinna väärtpaberibörsi vabaturul.

Hetkel kuum