26. november 1996 kell 22:00

Ilmub Delovõje Vedomosti esimene proovinumber

Delovõje Vedomostit annab välja AS Mainor Bonnier Kirjastus, kes on ka majanduslehe Äripäev omanik. Lehe peatoimetajana töötab Allan Soon ja tegevtoimetaja on Veera Prohhorova.

Soon märkis, et leht on suunatud eelkõige väikese ja keskmise suurusega ettevõtete juhtidele, kes vajavad edukaks tegevuseks ja õigete otsuste langetamiseks kõige enam täpset ja kontrollitud informatsiooni. Kolmapäeviti ilmuma hakkava majanduslehe sihtauditooriumi hulgas on ka suurte era- ja riigifirmade juhid, tippjuhtkonnad ja spetsialistid, lisas Soon.

Äripäeva peatoimetaja Igor Rõtov ütles, et AS Mainor Bonnier Kirjastus otsustas hakata välja andma lisaks eestikeelsele majanduslehele ka venekeelset, kuna Eestis on oluline osa vene keelt kõnelevatel ettevõtjatel, kelle informatsiooni vajaduse rahuldamiseks Äripäevast üksi ei piisa. «Eesti majandus on üks, kuid siin kasutatavad keeled erinevad, seetõttu otsustasime hakata tegelema mõlema sihtrühmaga põhjalikumalt,» selgitas Rõtov.

Venekeelse ärilehe Estonia M vastutav toimetaja Eteri Kekelitze sõnas, et uue, venekeelsele elanikkonnale suunatud majanduslehe turule tulek on tervitatav.

Kekelitze lisas, et ei näe siiski mingit põhjust pidada Delovõje Vedomostit konkurendiks lehele Estonia M.

Reklaamifirma Age Meedia tegevdirektor Primo Annus ütles, et suhtub uude lehte äraootavalt. «Kui leht leiab lugejad, on ka reklaam igal juhul tagatud, sest neid kanaleid, mille kaudu jõuda venekeelse elanikkonnani, on Eestis vähe,» sõnas Annus. Ta lisas, et Delovõje Vedomosti püütav sihtauditoorium on Eestis väike ning projekti õnnestumine sõltub sellest, kui suur osa venekeelseid ettevõtjaid võtab lehe omaks.

ASi Mainor Bonnier Kirjastus välja antava uue lehe sisust umbes kolmandik, seal hulgas juhtkirjaleheküljed, valmib Delovõje Vedomosti kaheksaliikmelise toimetuse poolt. Kahe kolmandiku lehemahu ulatuses avaldab Delovõje Vedomosti viimase nädala Äripäevast tõlgitud ja refereeritud materjali.

Venekeelse lehe projekti käivitamiseks investeerib firma Rõtovi sõnul käesoleval aastal miljon krooni. Kulutused loodetakse tagasi teenida järgmise aasta lõpuks, nii et ajaleht hakkab kasumit tootma 1998. aastal, ütles Rõtov.

Delovõje Vedomosti käibeks järgmisel aastal prognoosivad omanikud viis miljonit krooni, sellest 80 protsenti moodustab reklaamikäive. Uue venekeelse majanduslehe tellijate arvuks 1996. aasta lõpus on kavandatud 3000 tellijat.

Hetkel kuum