17. detsember 1996 kell 22:00

Metallprofiilliistud põranda viimistluseks

Forbo põrandakatetele sobivad Duuri Oy metallprofiilliistud võib jagada nelja põhirühma: nivooüleminekuliistud, astmeservaliistud, põrandavuugiliistud ja seinte nurgakaitseliistud.

Liistude põhimaterjal on alumiinium või messing. Alumiiniumliistud võivad olla poleeritud kõrgläikelisteks või anodiseeritud kuldseteks, hõbedasteks või pronksjateks.

Anodiseerimine seisneb liistu pinna katmiseks õhukese, kuid väga tugeva värvilise metallikihiga. Messingliistud on poleeritud kõrgläikelisteks ning oma suure vastupidavuse tõttu mõeldud kasutamiseks eelkõige suure käidavusega vastutusrikastesse kohtadesse, näiteks hotellifuajeed, restoranid, kohvikud, kaubamajad jms. Läbinisti messingist valmistatud profiilid on väga vastupidavad.

Anodiseeritud alumiiniumprofiilid sobivad ideaalselt väiksema käidavusega kohtadesse (eluruumid, väiksemad bürood jms).

Duuri Oy metall-liistudele on kruviaugud sisse puuritud, mitte stantsitud. See tagab liistu pinna laitmatu sileduse. Samas on saadaval ka samasugused ilma aukudeta liistud, mis kinnitatakse spetsiaalse liimi Gripfill abil.

Nivooüleminekuliistud on ette nähtud eri tasapinnal paiknevate põrandakattematerjalide liitumiskoha viimistlemiseks.

Astmeservaliistudel on põhiliselt kaks otstarvet: vältida astmeserva kulumist ning tagada turvalisus trepil -- vältida libastumist. Kõik Duuri astmeservaliistud on varustatud rihveldusega.

Vuugiliistud võimaldavad katta materjalivuuke, mis paiknevad ühel tasapinnal.

Hetkel kuum